Kontrabandinių cigarečių gabentojai pareigūnams kuria neįtikėtinas istorijas apie jų įsigijimą, tačiau tiekėjų neišduoda    

Kontrabandines cigaretes gabenusi raseiniškė, patikinusi pareigūnus, jog žino, kad kontrabandinių cigarečių įsigyti negalima,  jas vis dėlto mielai perka ir tiekėjų neišduoda.

Už  akcizais apmokestinamų prekių laikymą jau anksčiau  tūkstantine bauda bausta 73 metų moteris ir už tą patį su teisėsauga reikalų turėjęs  jos 50-metis sūnus  atsisakyti nelegalios veiklos noro neturėjo, tad pareigūnams vėl įkliuvo.

Balandžio 6-ąją, Saugaus   eismo dieną, šie du raseiniškiai, ko gero, tikėjosi saugiai į namus parsigabenti kontrabandinių cigarečių. Tačiau tą dieną Šiaulių apskrities policijos pareigūnai rengė įvairius prevencinius renginius.  Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai kartu sus savo viršininku irgi išvyko į Raseinių gatves ir eismo dalyviams dalino atšvaitus, kitus šviesą atspindinčius elementus, automobilių kvapiklius, susitiko su jaunaisiais eismo dalyviais. Ties įvažiavimu į Raseinius jie susitiko  automobilį „Subaru Legacy“. Pareigūnai norėjo su jo ekipažu pakalbėti apie saugų eismą, tačiau jų žvilgsniai nukrypo į salone pūpsantį didžiulį krepšį. Jame buvo rasta 350 pakelių kontrabandinių cigarečių.

Automobilio keleivė pareigūnams papasakojo neįtikėtiną istoriją, kad cigaretes nusipirko iš nepažįstamo vyro, kurį atsitiktinai susitiko, važiuodami Raseinių rajone iš Sujainių,  netoli Slabados kaimo. Čia, anot moters, sugedo jų automobilis. Kol sūnus jį taisė, raseiniškė vaikščiojo pakele, grožėdamasi vaizdais, ir čia prie jos priėjęs nepažįstamasis pasiūlė pigiau įsigyti kontrabandinių cigarečių. Moteris teigė jas už 350 eurų pirkusi savo  sūnui, nes jam cigaretes pirkti parduotuvėje esą per brangu, o rūkyti vyras mėgsta.  Tačiau kontrabandinių rūkalų įsigijimas savo reikmėms – nėra lengvinanti tokio poelgio aplinkybė. Administracinių nusižengimų kodeksas atsakomybę numato ne tik už akcizais apmokestinamų prekių realizavimą, bet ir už  įsigijimą,  laikymą, gabenimą bei naudojimą, pažeidžiant nustatytą tvarką. Šiuo atveju, kai tokių prekių vertė viršijo du, bet neviršijo dešimt bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, kontrabandinių cigarečių turėtojui gresia bauda nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio keturių šimtų penkiasdešimt eurų. Įsigyti rūkalai bus konfiskuoti.

 

                        Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts