Kompiuteriai mokinių nuotoliniam mokymui

Rajono mokyklas pasiekė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuoto pirkimo planšetiniai kompiuteriai su mobilaus interneto prieiga.

Pirmą kartą gauta beveik 400

Balandžio viduryje bendrojo ugdymo mokyklos nuotoliniam mokymui vaikams, gyvenantiems socialiai jautriose ir daugiavaikėse šeimose, nepakankamą kiekį IKT įrenginių turėjusioms šeimoms, išdalino 370 planšetinių kompiuterių. Šalyje iš viso mokiniams iš socialiai jautrių šeimų planuojama perduoti apie 35 tūkstančius įrenginių.

Bendrojo ugdymo mokyklų, lopšelių-daželių, neformaliojo švietimo įstaigų mokiniai ir ugdytiniai nuotoliniam mokymui naudoja šeimų IKT įrenginius. Taip pat į šeimas atiduoti šiuo metu įstaigose nenaudojami IKT įrenginiai iš skaityklų ir bibliotekų, informacinių technologijų, mokytojų ir administracijos kabinetų. Savo pagalbą aprūpinant šeimas kompiuteriais pasiūlė ir rajono Viešoji biblioteka bei jos filialai.

Švietimo įstaigos iš Savivaldybės biudžeto ir mokymo lėšų, skirtų įstaigoms, įsigijo 72 nešiojamus arba planšetinius kompiuterius. Sprendžiant interneto prieigos užtikrinimą, išnuomoti modemai arba nupirktos mobilaus interneto kortelės.

Gauta ir antroji siunta

Praėjusią savaitę iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rajono savivaldybę pasiekė dar 120 planšetinių kompiuterių Huawei su SIM kortelėmis ir 14 nešiojamųjų kompiuterių HP. Nuotoliniam mokymui skirtus kompiuterius perka Nacionalinė švietimo agentūra, vykdydama projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.

Planšetiniai ir nešiojamieji kompiuteriai paskirstyti ir perduoti Šiaulių rajono mokykloms. Antroje siuntoje gauti nešiojamieji kompiuteriai skirti Meškuičių ir Gruzdžių gimnazijoms, o planšetiniai kompiuteriai – Raudėnų mokyklai-daugiafunkciam centrui, Kairių pagrindinei ir Šakynos mokykloms

Planšetiniai kompiuteriai paskirstyti atsižvelgiant į prioritetus: socialiai jautrios šeimos ir priešmokyklinio amžiaus vaikai.

Iš viso Šiaulių rajono savivaldybė jau gavo 490 planšetinių kompiuterių ir 14 nešiojamųjų kompiuterių. Pasibaigus nuotoliniam mokymui, nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai turėtų būti grąžinti į mokyklas.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Apie klausą

Daugelis gerai girdinčiųjų, mano kad klausa yra savaime suprantama. Mes negalvojame, kaip ausys dirba, ar ką darytume, jei…