Kelmės gyventojas, sirgdamas COVID-19 liga, važiavo į Šiaulius prasiblaškyti

Laisvės apribojimas 6 mėnesiams skirtas 52 m. Kelmės gyventojui A. Z., kuris sirgdamas COVID-19 liga nesilaikė saviizoliacijos ir automobiliu važiavo į Šiaulius. Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas, kuris dar nėra įsiteisėjęs. 

Teismas konstatavo, kad nesilaikydamas saviizoliacijos kaltinamasis kėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti ypač pavojinga užkrečiamąja liga. Byloje esantys įrodymai patvirtina, kad policijos pareigūnams tikrinant, ar kaltinamasis A. Z. laikosi saviizoliacijos reikalavimų, namuose jo nerado. Kelmiškis prisipažino, kad tuo metu buvo išvykęs į Šiaulius.

Kaltinamojo A. Z. atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis pripažino ir nuoširdžiai gailisi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Kaltinamasis padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą, savo kaltę pripažino visiškai, neprieštarauja, kad procesas būtų baigtas teismo baudžiamuoju įsakymu, sutinka su prokuroro siūloma bausmės rūšimi ir dydžiu.

Teismas nustatė, kadA. Z., sirgdamas COVID-19 liga ir turėdamas izoliuotis savo namuose, buvo išvykęs. 2020 m. spalio 10 d. 12 val. ir 13 val. policijos pareigūnai A. Z. namuose nerado. Tokiu būdu kaltinamasis kėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti ypač pavojinga užkrečiamąja liga. Tuo metu, kaip pats pripažino kaltinamasis, buvo išvykęs į Šiaulius prasiblaškyti, pasivažinėti, tačiau, kaip pats nurodė, Šiauliuose iš automobilio išlipęs nebuvo ir su kitais asmenimis nebendravo.

Liudytojai matė, kaip COVID-19 liga sergantis kaimynas išvyko automobiliu, vėliau grįžo namo. Iš namų išvykstantį vyrą matė ne tik spalio 10-ąją, bet ir spalio 11-ąją, spalio 12-ąją. Asmenys sergantį kelmiškį daugiabučio kieme matė be medicininės kaukės. Liudytojai nurodė, kad spalio 10-ąją matė A. Z. vedžiojant šunį.

Kaltinamasis A. Z. nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo baudžiamojo įsakymo įteikimo dienos, turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/
Total
0
Dalinasi
Related Posts