Keičiasi miestelio įvaizdis ir kuriamas patrauklumas 


Rajono savivaldybės atstovai apžiūrėjo Kairiuose vykdomus projekto darbus. Kai kurie darbai jau beveik baigiami, nors oficiali jų pabaiga po metų.

Keisis miestelio įvaizdis

Pagal projektą vyksta miestelio centrinės dalies atnaujinimas – teritorijoje, esančioje abipus Plento gatvės, atnaujinamos miestelio centrinė ir bendruomenės aikštės, įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės, vaikų žaidimo aikštelė, ruošiamos vietos mažajai architektūrai, taip pat ir želdynams. Centrinėje aikštėje augs natūrali eglė, prie kurios galės vykti šventės.

Pagal šį projektą įrengiamas pėsčiųjų takų apšvietimas Plento ir Ežero gatvėse, taip pat įrengiami pėsčiųjų takai tarp Plento ir Vyšnių, Vyšnių ir Alyvų gatvių bei Ežero gatvės atkarpoje nuo Plento iki Kaštonų gatvių, čia bus įrengta ir mažoji architektūra, sutvarkyta autobusų stotelė.

Jau matosi ir pasistūmėję darbai įrengiant universalų sporto kompleksą Ežero gatvėje, nuo kurio atsiveria, gyventojų žodžiais, milijono verta ežero panorama. Taip pat pagal projektą Kaštonų gatvėje bus įrengiamas apšvietimas, šaligatvis, automobilių stovėjimo aikštelės. Darbai artėja prie pabaigos, nors projekto oficiali darbų pabaiga numatyta tik po metų.

Apžiūrėjo tvarkomas erdves

Rajono meras Antanas Bezaras ir vykdomo projekto vadovas – rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Sigitas Getneris vyko į Kairius apžiūrėti vykstančių projekto „Kairių miestelio bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros kompleksiškas atnaujinimas“ darbų. Vykdomas projektas, tvarkoma, kuriama miestelio infrastruktūra akivaizdžiai keičia miestelio įvaizdį bei didina miestelio patrauklumą. Tai, kad miestelis įgauna naują gyvenimą, rajono vadovui džiaugėsi ne tik sutikti Kairių miestelio gyventojai, bet ir projekto rangos darbus vykdantys specialistai ir darbininkai.

Pirmiausia Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras su projekto vadovu Sigitu Getneriu stabtelėjo miestelio centre. Darbininkai baigia tvarkyti beveik įrengtas centrinę ir bendruomenės aikštes, kurias skiria Plento gatvė. Apvalių formų aikštės kuria jaukumą, puikiai dera su brandžiais medžiais, kurie, rekonstruojant aikštę ne iškirsti, o palikti žaliuoti ir kuria jaukią erdvę. Aikštes juosia suoliukai, poilsio zonos.

Kairiuose projekto rangos darbus atlieka net kelios įmonės. Aikštes įrenginėja šiauliečių bendrovė – UAB „Limega“, universalų sporto aikštyną Kairių miestelyje prie ežero įrenginėja kauniečių įmonė – UAB „Avona“, apšvietimą – taip pat kauniečių įmonė.

„Pirmiausia Kairiams pasisekė, kad buvo nutiestas aplinkkelis ir automobilių srautai nukreipti nuo miestelio. O dabar atėjo laikas miestelio gražinimui. Fantastika!“, – spaudė ranką rajono merui A. Bezarui sutikti Kairių gyventojai.

Keičiasi įvaizdis

Daugelis puikiai prisimena tik ką buvusį miestelio vaizdą – nusidėvėjusi miestelio centrinė aikštė, nusidėvėjusi viešoji infrastruktūra, pėsčiųjų takai, apšvietimas. Trūko erdvių vaikams, jaunimui ir aktyviems miestelio gyventojams, nebuvo žaidimo aikštelių, bendruomeninės sporto infrastruktūros.

„Aš pirmą kartą atvažiavau į Kairius, bet ir pats čia mielai įsigyčiau būstą. Jūs patys net neįsivaizduojat, koks čia fantastiškas miestelis! Panorama su vaizdu ežerą! O dar tokia puiki infrastruktūra kuriama – koks sporto aikštynas prie ežero kuriamas – pavydės net ir dideli miestai!“, – neslėpė emocijų UAB „Avona“ darbų vadovas, įrenginėjantis universalų sporto aikštyną.

Aikštyne su vaizdu į ežerą darbai jau gerokai pasistūmėję. Čia bus įrengtos aikštės, skirtos net kelioms sporto šakoms. Čia bus mažojo futbolo aikštė, teniso bei krepšinio aikštės, vaikų žaidimų aikštelė, gimnastikos aikštelė, taip pat bus įrengta suoliukų, sutvarkyta aplinka.

Bendra projekto vertė – 871.275 eurų. Projekto finansavimo šaltiniai: Europos regioninės plėtros fondo lėšos ir Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Pagal rajono Savivaldybės inf.

Total
1
Dalinasi
Related Posts