Kas pavogė karūną?

Lapkričio 19 dieną Naisių biblioteka sulaukė ypatingo svečio. Edukacinį užsiėmimą Meškuičių gimnazijos Naisių skyriaus 1–4 klasių mokiniams vedė dailininkas, rašytojas Dainius Šukys.

Pirmiausia autorius papasakojo apie savo vaikystę, savo pomėgius, prisiminė labai mylėjusią ir nuoširdžiais besirūpinusią ir jį auginusią močiutę. Vėliau pasakojimas pasipildė dar viena, katino, istorija. O ją pasakojo iliustruodamas lentoje. Netikėtai dailininko darbas nutrūko. Netikėtai vienai mergaitei paklausus: „Kas Jums labiau patinka: šunys ar katinai?“, kiekvienas mažasis klausytojas norėjo pasakyti savo augintinio nors vardą ar amžių!

Baigus katino istoriją – pasaką, rašytojas į rankas paėmė korteles, kuriose puikavosi koks nors paveikslėlis. Taip prasidėjo kūrybinis procesas su mokiniais. Kurta apie jūrą, vandenį, švarą, valgį ir patiekalus. Mokinių aktyvumas stebino, nors daugelis iš pradžių buvo nedrąsūs ir lyg išsigandę.

Edukacinio užsiėmimą vainikavo pasaka „Kas pavogė karūną?“ Veikėjai, piešti paties dailininko, vienas po kito „lipo“ į lentą su nurodytomis užduotimis – paveikslėliais, o mokinių kūrybai nebuvo ribų… Ketvirtokai kūrybiniame procese buvo neprilygstami. Kurdami pasaką, aktyviai ir mandagiai kėlė ranką ir kantriai laukė, kol galės pasakyti savo mintį. Ir kokių tik jų nebuvo, tad ir pasakos siužetas vinguriavo it koka kalnų upė.

Baigus dėlioti visas pasakas, rašytojas D. Šukys išsitraukė pluoštą lapų ir padovanojo kiekvienam mokiniui, kad, parsinešus namo, nusispalvintų, išsikirptų ir, anot autoriaus, pasektų savo močiutėms, mamytėms ar tėveliams BAISIĄ pasaką.

Po renginio mokinių, mokytojų veiduose sužydo šypsenos. Kaip kitaip? Juk visą dailininko Dainiaus Šukio pasakojimą, o ir visas pasakas, lydėjo humoras ir pokštai.

Daiva Remeikienė, Naisių bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts