Karščiavimo klinikos paslaugos rajono gyventojams – Šiauliuose

Rajono savivaldybė pasirašė sutartį su Šiaulių miesto savivaldybe, kad Šiaulių miesto Karščiavimo klinikoje paslaugos būtų teikiamos ir mūsų rajono gyventojams.

Rajono gyventojams – klinika Šiauliuose

Karščiavimo klinika įkurta Šiaulių miesto Centro poliklinikoje, kurios adresas –Vytauto g. 101, Šiauliai, įvažiavimas į vidinį kiemą iš Vytauto gatvės yra pažymėtas nuorodomis, kuriomis ir reikia vadovautis.

Pasak rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio, savivaldybė įkurti karščiavimo klinikos rajono teritorijoje – Kuršėnuose – negalėjo, nes nebuvo tam pritaikytų patalpų

„Toks variantas – bendros klinikos kartu su miestu įkūrimas – yra patogus ir anapus Šiaulių gyvenantiems rajono žmonėms. Tokios sutarties pasirašymas suderintas ir su Sveikatos apsaugos ministerija, nes apie tokias bendras klinikas kalbėta ir Sveikatos apsaugos ministerijos nutarime dėl Karščiavimo klinikų įsteigimo. Sprendime buvo patariama mažoms savivaldybėms jungtis. Sutartį su Šiaulių miesto savivaldybe pasirašė visos apskrities savivaldybės, išskyrus Akmenės rajono, kurie kliniką ruošiasi steigti patys“, – sakė administracijos direktorius.

Pasak jo, savivaldybė įsipareigojo padėti Karščiavimo klinikai apsauginėmis priemonėmis ir personalu.

Paslaugų teikimo Karščiavimo klinikoje tvarka

Rajono savivaldybė informuoja gyventojus, kaip šie turi kreiptis dėl apsilankymo karščiavimo klinikoje.

Pacientas skambina savo šeimos gydytojui telefonu, skelbiamu pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios ASPĮ, prie kurios yra prisirašęs pacientas, interneto puslapyje.

Šeimos gydytojas įvertina, ar skambinantis pacientas atitinka kriterijus: pacientas yra 18-60 metų amžiaus, kurio kūno temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną yra 37,8⁰ C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistinių preparatų vartojimo), turintis bent vieną iš toliau nurodytų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: šaltkrėtį, kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą.

Šeimos gydytojas įvertinęs, kad pacientas atitinka kriterijus, priima sprendimą dėl tikslingumo karščiuojantį pacientą siųsti į Karščiavimo kliniką, užpildo Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (ESPBI IS) ir elektroniniu būdu pasirašo elektroninio siuntimo į karščiavimo kliniką formą E027 „Siuntimas konsultacijai, tyrimams, gydymui“.

Šeimos gydytojas karščiuojantį pacientą registruoja į Karščiavimo kliniką karštosios linijos telefonu 1808. Registracijos metu nurodoma: Šiaulių centro poliklinikos Karščiavimo klinika, paciento vardas, pavardė, asmens kodas, adresas, kontaktinis telefonas. Šeimos gydytojui užregistravus karščiuojantį pacientą į Karščiavimo kliniką, karščiuojantis pacientas gauna trumpąją žinutę telefonu apie atvykimo datą ir laiką į Karščiavimo kliniką.

Karščiuojantis pacientas nurodytu laiku turi atvykti į Karščiavimo kliniką. Jį pasitinka Karščiavimo klinikos koordinatorius, teikiantis tolimesnius nurodymus. SVARBU! Atvykus į Karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į Karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje.

Asmenys, nepatenkantys į 18-60 metų amžiaus grupę, tačiau jaučiantys išvardintus simptomus, turėtų kreiptis telefonu 112 arba 1808.

Gavusiems gydytojo siuntimą, tačiau neturintiems savo transporto priemonės, kuria galėtų saugiai atvykti į vietą, reikia skambinti numeriu 8 614 74322!

Rimantas PETRAVIČIUS

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Pinigai bus išmokėti

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai surinkus duomenis apie socialinių paslaugų srities darbuotojams pritaikytus koeficientus, kuriais remiantis apskaičiuojama pastovioji…