Karantinas veikiausiai bus pratęstas

Šią savaitę Vyriausybė turėtų apsispręsti, ar pratęsti karantiną. Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys prognozuoja, kad karantinas veikiausiai bus pratęstas.

„Kol kas karantinas tęsiasi iki Velykų. Prognozuočiau, kad jis bus pratęstas, kitaip turbūt būtų sunku įsivaizduoti. Bet apie tai, kokiomis sąlygomis jis bus pratęstas, spręs ministrų kabinetas“, – sakė G. Surplys. Jo teigimu, dar per anksti galvoti apie karantino švelninimą.

„Didžiausia klaida, kurią dabar būtų galima padaryti, tai įsivaizduoti, kad viskas tvarkoj ir mes jau kažką pasiekėme, todėl galime atsipūsti, nusiimti kaukes. Tai taip nėra, tas yra pabrėžiama“, – aiškino G. Surplys. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad šiuo metu fiksuojamas padidėjęs sunkių ligonių skaičius, todėl galima išvysti ir mirusiųjų skaičiaus augimą.

„Šiuo metu turime padidėjusį skaičių sunkių ligonių. Kitų šalių patirtis ir mūsų modeliai rodo, kad artimu metu galime turėti mirčių skaičiaus šoktelėjimą“, – sakė jis.

Anot jo, netrukus turėtų daugėti ir pasveikusių pacientų, nes pagal Sveikatos apsaugos ministerijos algoritmus, po 14 dienų du kartus iš eilės ištyrus daugelį užsikrėtusiųjų  ir gavus neigiamą atsakymą, žmogus laikomas pasveikusiu.

Nuo kovo 16 dienos įvestas karantinas kol kas pratęstas iki balandžio 13 dienos. Vyriausybė karantino pratęsimą svarstys trečiadienį vyksiančiame posėdyje.

Total
0
Dalinasi
Related Posts