Liepos 18 dieną buvo paimti vandens mėginiai iš mūsų rajono vandens telkinių, atlikti laboratoriniai tyrimai ir nustatyta vandens kokybė bei įvertintas tinkamumas maudytis.
Pavojinga maudytis
Vertinant maudyklų vandens kokybę yra atsižvelgiama į mikrobiologinius parametrus. Tiriamas žarninių enterokokų (IntestinalEnterococci) skaičius 100 mililitrų. Jų turi būti ne daugiau kaip 100. Žarninių lazdelių (Escherichiacoli – E. coli) kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 mililitrų turi būti ne daugiau kaip 1000.
Atlikus vandens laboratorinius tyrimus nustatyta, kad Kairių ežere (Kairių seniūnija) žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius šimte mililitrų vandens nustatytas – 120. Kairių ežero vanduo neatitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų. Rekomenduojama nesimaudyti.
Nors ir normų neviršija, tačiau šiame ežere yra nežymiai padidėjęs ir žarninių lazdelių kiekis, kuris siekia 56,5 ksv/100 ml.
Vanduo švarus
Kitose rajono maudyklose vandens kokybė yra gera, juose maudytis galima, nors žarninių enterokokų kiekis neženkliai padidėjęs Šilų tvenkinyje ir siekia 55 ksv/100 ml. Tuo metu kituose vandens telkiniuose šių bakterijų kiekis svyruoja nuo mažiau nei 4 iki 19 ksv/100 ml.
Žarninių lazdelių (Escherichia Coli) kiekiai padidėję taip pat Šilų tvenkinyje ir siekia 101,7 ksv/100 ml, Geluvos ežere, kuriame rasta 68,9 ksv/100 ml bei Švedės tvenkinyje. Čia nustatytas žarninių lazdelių kiekis yra 68,3 ksv/100 ml. Kituose rajono vandens telkiniuose žarninių lazdelių kiekis svyruoja nuo 3,1 iki 51,2 ksv/100 ml.
Nei viename vandens telkinyje nepastebėta nuolaužų, dervų likučių ir kitų plūduriuojančių medžiagų. Vandens temperatūra bandymų ėmimo metu svyravo nuo 21 laipsnio pagal Celcijų Gudelių ežere, Paežerių tvenkinyje bei Ventos upėje Kuršėnų miesto ribose iki 27 laipsnių Pašvinio ir Bijotės ežeruose.
Kairių ežero vandens pakartotiniai tyrimai bus atliekami artimiausiu metu. Kiti mėginiai bus imami
rugpjūčio 7 dieną.
,,Kuršėnų krašto žinių“ informacija