KAIMYNŲ DIENOS RENGINIAI GILAIČIUOSE

Gilaičių biblioteka ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo kultūros darbuotojai  jau trečius metus organizuoja Tarptautinės kaimynų dienos renginius Gilaičiuose. Šiais metais Kaimynų diena vyko karštą gegužės 25 dieną. Nuo 16.00 iki 18.00 valandos jaunųjų gilaitiškių laukė įvairios edukacijos, žaidimai, pramogos, susitikimai, o vėlesni vakaro renginiai buvo skirti suaugusiesiems.

Apie pusiaudienį Gilaičius pradžiugino grupelė prisiekusių dviratininkų, atmynusių net iš Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų pagrindinės mokyklos projekto „Dovana Lietuvai“ dalyviai ir istorijos mokytoja Alina Šivickaitė džiaugėsi galimybe susipažinti su Gilaičiais iš arčiau, dalyvauti kaimynų dienos renginiuose. Kelios valandos iki renginio pradžios visiškai neprailgo, nes reikėjo pailsėti po 25 kilometrų žygio, papietauti ir pasidžiaugti pramogomis gyvenvietės naujoje vaikų laisvalaikio aikštelėje. Svečiai mielai išklausė trumpą istorinę apžvalgą apie Gilaičius, susipažino su biblioteka ir jos veikla, aplankė senąsias gyvenvietės kapinaites. Karšta diena ir vėjo stoka sutrukdė puikiam sumanymui: paleisti į dangaus žydrynę vaikystės simbolį – spalvinguosius aitvarus.

Šventės pradžia, dėl karščio, buvo perkelta į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo renginių salę, kuri ir net karščiausią vasaros dieną visus apgaubia malonia vėsa. Viešnia iš Ginkūnų, istorijos mokytoja Alina Šivickaitė supažindino dalyvius su projekto „Dovana Lietuvai“ tikslais, padėkojo Gilaičių bibliotekai, jos savanoriams, kurie sutiko dalyvauti šio projekto veiklose. Naujieji bibliotekos draugai iš Ginkūnų visus pavaišino kvapnia, namuose kepta, vaisių duona. Gilaičių ir Ginkūnų jaunuomenę dar labiau suartino ir suteikė gerų emocijų žaidimas „Susipažinkim“.

Ne tik vaikus, jaunimą, bet ir jų tėvelius Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė Rita Bielskienė kvietė išbandyti įdomius edukacinius užsiėmimus: „Smėlio terapiją“, „Šviečiančius molbertus“, piešimą 3D pieštukais. Laukiantys eilėje prie edukacinių priemonių galėjo pažvelgti į eksponuojamą Gruzdžių vaikų socializacijos centro auklėtojos Ritos Gaidamavičiūtės surinktą Katinų kolekciją. Bibliotekos kiemelyje vaikai įsijungė į nuotaikingas varžytuves, estafetes, o tinklinio aikštelėje visus sužavėjo „tinklinis kitaip“.

Šventėje visus sužavėjo gardi „Kaimynų“ sriuba, kurios virėjai Reginai Krikštanavičienei renginio dalyviai vienbalsiai tarė „Ačiū“. Gilaičių bendruomenės pirmininkė vaikams, įteikdama saldžias dovanėles, linkėjo turiningos, gražios vasaros.

Renginys neįtikėtinu greičiu priartėjo prie finišo tiesiosios, palikdamas malonius prisiminimus, naujus draugus ir padovanojęs neišdildomus įspūdžius.

 

Rita Bielskienė,

Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts