Kai daiktu šeimininkas nesirūpina, jis visada parūpsta ilgapirščiams

Lapkričio 26-osios vakare  Joniškyje, Sodų g., gyvenantis vyras, išėjęs į kiemą, negalėjo patikėti savo akimis –  nebebuvo  jo automobilio  SEAT ALHAMBRA, kurio vertė 2000 eurų. Nukentėjusiojo teigimu, dar prieš pusvalandį automobilis stovėjo kieme, o paskui netikėtai ėmė ir dingo. Žodis „netikėtai“ čia nelabai tiktų, nes transporto priemonė su daiktinėje laikomais automobilio dokumentais ir užvedimo rakteliais buvo palikta neužrakinta. Tad tikimybė, kad ją kas nors lengvai gali pasisavinti – beveik šimtaprocentinė. Kai daiktu šeimininkas nesirūpina, jis visada parūpsta ilgapirščiams.

Po valandos paieškos Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnai dingusį automobilį surado Vilniaus g. esančio daugiabučio namo kieme. Jų nuostabai, automobilis stovėjo tvarkingai užrakintas. Netoliese jie pastebėjo du slankiojančius jiems gerai pažįstamus,  ne kartą už vagystes ir kitus nusikaltimus teistus, stikliuko nevengiančius  22 ir 24 metų joniškiečius. Pamatę pareigūnus, šie dėjo į kojas. Jaunesnis vaikinas pateko į pareigūno glėbį, o vyresniajam pavyko pasprukti. Tačiau ryte jis buvo surastas ir uždarytas į areštinę kartu su pirmuoju sulaikytuoju. Pasirodo, vaikinai nuo pareigūnų spruko ne šiaip sau – abu  susiję su pavogtuoju automobiliu. Jiems pareikšti įtarimai dėl automobilio vagystės, tiriamos jos aplinkybės.

Ši istorija, kaip ir dauguma pastarųjų dienų padaromų nusikaltimų, prasidėjo nuo alkoholio butelio. Dieną prieš vagystę, nukentėjusysis kartu su 24 metų įtariamuoju laiką leido kartu, linksmai kilnodami  stikliuką. Pritrūkus alkoholio, jie nutarė sėsti į SEAT ALHAMBRA ir važiuoti jo nusipirkti. Deja, automobilis girtiems vyrams nepakluso, neužsivedė, ir vyrai išsiskirstė į skirtingas puses. Išsipagiriojęs automobilio savininkas įkrovė transporto priemonės akumuliatorių, ir SEAT ALHAMBRA tapo vėl važiuojanti. Deja, užrakinti jos nematė reikalo. Na, o buvęs sugėrovas tuo metu svaigalus intensyviai vartojo toliau, ir po paros kojos jį vėl nešte atnešė prie SEAT ALHAMBRA, į kurią pateko be jokių problemų ir, rastais automobilio atsarginiais rakteliais jį užvedęs, išvažiavo pasivažinėti. Į vojažą po Joniškį vaikinas dar pasikvietė 22 metų savo sugėrovą. Iki susitikimo su policijos pareigūnais jie spėjo iš pasisavintojo automobilio išlupti magnetolą ir ją už 5 eurus parduoti.

 

                                           Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts