Ką dovanoti Kalėdoms? 

Kone kiekvieno iš mūsų požiūris į Kalėdas pasikeičia tada, kai išaiškėja tik suaugusiems žinoma tiesa apie Kalėdų Senelį…Kartais šis pavargsta, tad, nenorėdami rizikuoti, jog kažkas iš mums brangių žmonių neliktų be dovanų, privalome patys šiomis pasirūpinti. Tad kas metai, artėjant šventėms, ramybės neduoda tas pats klausimas: ką padovanoti, jog dovana iš tikrųjų atneštų ją gavusiam asmeniui džiaugsmą, o ne tik būtų vien formalus pliusiukas prieš šventes atlikti privalomų darbų sąraše?

Ką dovanoti viską turintiems tėvams?

Visų pirma gerai pagalvokite, ar jūsų tėveliai iš tiesų turi viską, ar tik taip sako nenorėdami, jog dėl jų išlaidautumėte? Jei į galvą neateina mintis, kas iš materialių daiktų šiuos galėtų pradžiuginti, padovanokite…savo laiką. Nupirkite tėvams bilietą į kiną, teatrą, spektaklį ar tiesiog atraskite laiko pasivaikščiojimui po parką. Dėmesys iš vaiko bet kuriam tėvui tikrai bus pati geriausia dovana bet kurios šventės proga.

Ar dovanoti vaikams brangias dovanas?

Vaikai turėtų būti auklėjami taip, jog nuo mažens suvoktų savo šeimos finansines galimybes ir savo pageidavimus pateiktų neperžengdami šių rėmų. Dovanų vertė turėtų būti proporcinga gaunamoms pajamoms: vaiko dovanai nederėtų per daug išlaidauti, tačiau, nereikėtų ir šio skriausti tarsi kerštaujant už netinkamą elgesį.

Ar dovanoti tai, kas vaikui patinka, ar tai, ko jam, jūsų manymu, reikia?

Kalėdų šventė siejasi su teigiamomis emocijomis bei stebuklų išsipildymu, tad nederėtų šių naudoti kaip įrankio formuojant pageidaujamą vaiko elgesį. Jei jūsų atžala nemėgsta knygų, neprikraukite kalno šių po egle ir nebandykite šantažuoti, neva Kalėdų Senelis liepia skaityti. Jei žūtbūt norite „įpiršti“ knygą, dovanokite šią kaip priedą prie pagrindinės dovanos, kuri mažylį iš tikrųjų sužavės.

Geriau pigesnė ar brangesnė dovana?

Nei vienas, nei kitas variantas: žmogus, gavęs akivaizdžiai pigią dovaną, pasijus nuvertintas ar net įsižeis, tuo tarpu brangi dovana tarsi įsipareigos atsilyginti tuo pačiu (o tai su teigiamomis emocijomis, kurias turi atnešti dovana, nei kiek nesisieja). Idealu, jei su žmonėmis, su kuriais keisitės dovanomis, susitarsite dėl konkrečios sumos: ne tik išvengsite galimų nesusipratimų, bet ir palengvinsite paieškas.

Ar rankų darbo dovanos dar madingos?

Rankų darbo dovanos neturėtų būti vertinamos per madingumo ar kainos prizmę – per daug laiko, širdies ir fantazijos į šias investuota. Jei aplinkoje turite brangų žmogų, vertinantį nuoširdumą ir sentimentus, drąsiai dovanokite kažką, sukurtą savomis rankomis. Tačiau jei sukatės praktiškų žmonių ratelyje, neturėkite naivios minties, jog akimirksniu ištirpdysite pragmatiškas širdis: tokiu atveju „naminių“ dovanų idėjos geriau atsisakyti.

Pabaigai

Rinkdami dovaną, galvokite apie konkretų žmogų, o ne savo norus ir poreikius. Tai, kas patinka jums, tikiu, rasite Kalėdų rytą po egle, o jūsų misija – taikliai parinkta dovana pradžiuginti ir nustebinti artimąjį.

Pagal spaudą

Asociatyvi nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Liepos 6-oji Gruzdžiuose

Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną Gruzdžiuose atidengta paminklinė lenta savanoriams, skambėjo „Tautiška giesmė“. Prieš nuskambant „Tautiškai giesmei“, Gruzdžiuose, prie…