Jubiliejinis festivalis, skirtas Žemaitijos metams


Naisiuose praūžė dešimtasis „Naisių vasaros“ festivalis. Jis buvo skirtas Žemaitijai, tad nuo scenų buvo šnekama žemaitiškai, ant Baltų arenos plevėsavo didžiulė Žemaitijos vėliava, buvo galima paskanauti žemaitiškų patiekalų.

Naisių bendruomenės pirmininkė Rita Žukauskienė pažymėjo, jog pati bendruomenė tarėsi ką pakviesti į festivalį, kad būtų įdomu ir mažiems ir dideliems.

„Tai festivalis visai šeimai, stengiamės kiekvienais metais realizuoti naujas idėjas, sumanymus, kuriuos teikia aktyviausi Naisių bendruomenės nariai“, – kalbėjo Naisių bendruomenės pirmininkė R. Žukauskienė ir pridūrė, jog šį kartą praplėstos festivalio erdvės – atsirado rododendrų ir obelų alėjos, o atlikėjai kviečiami įvairiam skoniui, įvairioms amžiaus grupėms.

Festivalį „Naisių vasara 2019“ aplankė per penkiasdešimt tūkstančių lankytojų. Koncertinėje programoje koncertavo dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, vokalinis ansamblis „Quorum“, Linas Adomaitis, Monique, Džordana Butkutė ir daugelis kitų.

Aikštėje prie Alkos kalno vyko žemaitukų konkūro varžybos Naisių taurei laimėti. Baltų arenoje gausūs lankytojai galėjo susipažinti su įvairiais amatais, edukacijomis, veikė viduramžių pasiuntinių senovės amatų dirbtuvėlės, akies taiklumą buvo galima išbandyti mėtant ietis ar kirvuką, šaudant iš arbaleto ar lanko, o patys mažiausieji lankytojai galėjo paklausyti įvairių pasakų, žaisti.

Šio festivalio sumanytojas kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis pažymėjo, jog organizuojant patį pirmą festivalį pagrindinė sąlyga buvo, kad festivalis vyktų be alkoholio.

„Pirmą kartą organizuojant festivalį be alkoholio daugelis sakė, kad tai neįmanoma, o dabar matome, kad tai yra nuostabus festivalis šeimoms – blaivus festivalis“, – kalbėjo Ramūnas Karbauskis.

Antrąją festivalio dieną vyko įvairios netradicinių sporto šakų varžybos.

Zigmas RIPINSKIS

Total
0
Dalinasi
Related Posts