Joniškietis demaskavo iš apiplėšiamų moterų prasigyventi mėginusį jaunuolį

Sausio 17 d. Joniškio rajono policijos komisariato viršininkas Eugenijus Takuševičius ir to paties komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Stasys Rakštys paspaudė ranką ir įteikė Angelo sargo skulptūrėlę joniškiečiui verslininkui Henrikui Mikalkėnui, kurio dėka  pavyko operatyviai sulaikyti pastarosiomis dienomis Joniškyje moteris užpuldinėjusį ir rankines iš jų atiminėjusį  19-metį Joniškio gyventoją.

Pilnametystę pradėjęs vagystėmis,  vaikinas praėjusių metų gruodžio pabaigoje atliko bausmę, atgavo laisvę, tačiau jos vertinti  taip ir neišmoko. Po kelių savaičių policijos pareigūnams vėl  įkliuvo – tik šįkart jau už plėšimus.

Šių metų sausio 14-osios pavakary joniškiečio Henriko Mikalkėno dėmesį Darbininkų gatvėje atkreipė neįprastas reginys – ant žemės gulėjo moteris, o šalia jos stoviniavo trys jaunuoliai. Pripuolęs prie moters, vyras sužinojo, kad ji buvo ką tik pargriauta ant žemės ir iš jos rankų  pagrobta rankinė. Vyras senolę pakėlė, o jaunuolių griežtai pareikalavo prisistatyti. Tai buvo Joniškio bendruomenėje nekaip užsirekomendavę trys nepilnamečiai broliai, kurie iš įvykio vietos tuoj pat pasišalino. H.  Mikalkėnas skubiai surinko bendrojo pagalbos centro telefono numerį, 87 metų sužalotą moterį perdavė medikų globai, o atvykusiems policijos pareigūnams nurodė, kad įvykio vietoje   buvo Joniškyje prastai garsėjantys broliai.

Nuvykę į jų gyvenamąją vietą, pareigūnai surado ne tik minėtą trijulę, bet ir 19-metį joniškietį, kuris, kaip paaiškėjo ikiteisminio tyrimo metu, ir buvo moters skriaudikas bei  nusikalstamos veikos iniciatorius. Sekti prie bankomatų atėjusius senolius, stebėti, kiek jie pasiima pinigų ir juos atimti – toks buvo jo pasiūlymas, įgyvendinant siekį prasimanyti pinigų. Ir broliai tapo jo „žygių“ liudininkais.

Sausio 12 d. apie 16 val. 19-mečiui Livonijos gatvėje pavyko pagrobti rankinę su 56 eurais ir mobiliuoju telefonu iš 80-metės moters, kitą dieną  Upytės gatvėje iš 43 metų moters nugvelbti rankinę su 50 eurų ir mobiliuoju telefonu, o štai sausio 14-ąją Darbininkų gatvėje rankinės neteko 87 metų joniškietė. Dėl brutalaus užpuoliko elgesio moteriai buvo traumuota galva ir ji atsidūrė Joniškio ligoninės reanimacijos skyriuje.

Sulaikytam 19-mečiui dėl jo padarytų nusikalstamų veikų pareikšti įtarimai, teismas trims mėnesiams sankcionavo jo suėmimą. Vaikinui jau  trečiąkart savo gyvenime teks stoti prieš teimą.

Joniškio rajono policijos komisariato viršininkas E. Takuševičius džiaugiasi, kad tokių pilietiškų žmonių, kaip Henrikas Mikalkėnas, dėka Joniškis darosi saugesnis.

                     Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts