Integruotas projektas „Liaudies dainos gyvos“ Kužiuose  

Kovo – balandžio mėnesiais Kužių gimnazijos septintokai bei ŠRSKC Gilaičių filialo Kužių salės moterų ansamblis „Ringuva“ vykdė integruotą projektą „Liaudies dainos gyvos“.

Buvo išsikelti tikslai – skatinti domėjimąsi savo krašto istorija, tradicijomis ir susipažinti su lietuvių liaudies dainuojamosios tautosakos pasauliu.

Projektas vykdytas dviem etapais. Pirmasis –  apklausa: mokiniai parengė klausimus apie dainininkių vaikystę, prisiminimus apie dainas, ką liaudies dainos reiškia atlikėjoms. Taip pat, mokiniai gavo užduotį – kito susitikimo metu išmokti ir drauge sudainuoti bendrą dainą iš ansamblio „Ringuva“ repertuaro.

Antrojo etapo metu pristatyti gauti interviu duomenys, drauge sudainuotos kelios dainos – „Bieg upeli vingurdama“ bei „Ar nejunti gaspadini“. Kolektyvo narės labai džiaugėsi galėdamos prisiminti senus laikus bei mielai dalijosi savo asmenine patirtimi, o septintokai, su nedideliu jauduliu pasakojo, kad iš pradžių sudėtingai atrodęs projekto įgyvendinimas tapo įdomiu užsiėmimu.

Šio projekto sumanytoja Kužių gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lilita Jankauskienė.

Numatomas ir tolimesnis ansamblio „Ringuva“ bei Kužių gimnazijos moksleivių bendradarbiavimas.

Kristina LUČINSKAITĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts