Iniciatyva „Pralinksmėk ir sveik greičiau“ praskaidrina sergančių vaikų kasdienybę

Šiaulių savanoriai dar šių metų balandį pradėjo budėti ligoninėse prie vienišų, sergančių vaikų. Viena iš savanorių, Toma Petkevičiūtė – Jasutienė, pastebėjo, kad ligoninių, palatų sienos tuščios. Todėl pasiūlė jas papuošti vaikų piešiniais. Spalvingi piešiniai ligoninėje gulintiems ligoniukams suteiktų daugiau pozityvo, pakeltų ūpą, sukeltų teigiamas emocijas, palengvintų gijimą, vaikai greičiau sveiktų ir jaustųsi geriau, buvo įsitikinusi savanorė.

Iniciatyvai suteiktas pavadinimas „Pralinksmėk ir sveik greičiau“, sukurtas puslapis socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje, kur galima matyti prie iniciatyvos prisidėjusių vaikų ir kitų asmenų kūrybos darbus. Šiaulių Respublikinės ligoninės Moters ir vaiko klinikos vadovai labai džiaugiasi šia iniciatyva ir yra dėkingi savanorėms už tokią puikią idėją ir jos įgyvendinimą.

Prie akcijos „Pralinksmėk ir sveik greičiau“ prisidėjo įvairios socialinės ir švietimo įstaigos: Šiaulių specialiojo ugdymo centras, Šiaulių „Rasos“ progimnazija, Ausų nosies gerklės skyriaus operacinis skyrius su Loreta Sidariene priešakyje, Medelyno progimnazija, Šiaulių rajono Bubių mokykla, P. Avižonio regos centras, Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija, Šiaulių Gytarių progimnazija, Šiaulių „Juventos“ progimnazija, kurią prisijungti prie iniciatyvos paskatino viena nuostabi močiutė Daiva, Šiaulių Jėzuitų mokykla, Šiaulių Jovaro progimnazija, Vaikų dienos centras „Tik Tu“, Šiaulių rajono Kairių pagrindinė mokykla. Itin gausiais darbais prisidėjo S. Sondeckio menų mokykla ir dar daug jaunuolių, savarankiškai atnešusių savo darbus.

– Noriu nuoširdžiai padėkoti už iniciatyvą ir projektą! Pamokoje lankėsi mokyklos psichologė Agnė Kuprytė-Ivanauskienė. Vaikai papasakojo savo mintis apie atliktus darbus. Mintis „jei vaikučiams ligoninėj neskaudės širdelės, tai jie greičiau pasveiks ir važiuos namo“ spaudžia gerklę, – savo įspūdžiais dalinosi Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos pradinių klasių mokytoja Živilė Bagūnaitė.

– Kiekvienas darbas mokiniams buvo tikras išbandymas, tačiau džiugu, kad nei vienas vaikas nestojo pusiaukelėje. Spalvoti darbai, šilčiausi linkėjimai ir gražiausios mintys iš Radviliškio keliauja ligoninės palatose dienas leidžiantiems vaikams, – linkėjimus siunčia Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos mokiniai ir jų mokytoja Živilė Bagūnaitė.

– Tai labai jautrus projektas, kuriame mokiniai noriai sutiko dalyvauti. Visi labai stengėsi sukurti kažką gražaus ir nuotaikingo, paveikslą, kuris sergančiam vaikučiui pakeltų ir praskaidrintų nuotaiką. Džiaugiamės įsitraukę į tokį prasmingą projektą, – mintimis dalinosi Justina Šaltė, S. Sondeckio menų gimnazijos mokytoja.

– Labai nudžiugino, kad į dailės pamokas ateidavo ir tėveliai piešti kartu su vaikais. Tai buvo labai įdomi patirtis mums visiems. Labai džiaugiamės, kad vaikų piešiniai puoš ligoninės sienas. Noriu padėkoti ir savo mokyklos kolegėms Ilonai, Džeraldai, Kristinai, Daivai už prisijungimą prie projekto. O ligoniukams greičiau pasveikti, – sakė Jolanta Zelentienė, Gytarių progimnazijos mokytoja.

– Pati esu mama, močiutė.Visada išgyvenu vaikų atėjimą į operacinę, prie narkozės aparato yra mažas balionėlis, ant jo yra nupieštas meškutis. Aš visada vaikučiams sakau, kad pripūsit šitą balionėlį ir galėsit eiti pas mamą. Kažkada vienas vaikutis po operacijos manęs paklausė, kur yra tas balionėlis, kurį jis pripūtė. Taip ir kilo idėja, kad reikėtų kažką padovanoti, radau brokuotų vienkartinių pirštinių ir pradėjau piešti ant jų meškučius, kokie vaikai buvo laimingi. O šį kartą mane paskatino mūsų gydytoja Jolita Stankūnienė, kuri pasakė man – tavo meškučiai tokie gražūs, kodėl gi tau nenupiešus? Ji nupirko porėmius, o aš su malonumu nupiešiau. Šis meškutis kaip mūsų simbolis, – sako Loreta Sidarienė iš Respublikinės Šiaulių ligoninės LOR skyriaus operacinės skyriaus.

– Tokie projektai tikrai yra reikalingi ir būtini, ypač, kai paliečia vaikučių sveikatą. Mažoms širdelėms reikia ugdyti užuojautą, supratimą, norą padėti sergančiam. Prieš šešerius metus, po vyro sunkios traumos, teko susidurti su reanimacijos sienomis. Tą patyrus, visada dabar suprantu svetimo skausmą, o kalbant apie sergančius vaikučius, suspaudžia širdį. Vyro netekau šiais metais. Namuose turiu dar vieną ligonį – mamą. Tad kur tik galiu, dalyvauju paramos akcijose bei renginiuose, – mintimis dalinosi Daiva, „Juventos“ progimnazijos moksleivių močiutė.

– Didelė laimė ir džiaugsmas užlieja sielą, kai gali padėti kitam, pasijauti reikšmingu, ypač kai nesi toks kaip visi. Mūsų vaikučiai ir mokiniai didelę dalį laiko praleidžia gydymo įstaigose, sanatorijose ir tikrai supranta, kas gali pradžiuginti ir pakelti nuotaiką, – teigia Lina Abramavičienė iš Šiaulių specialiojo ugdymo centro.

Iniciatyvos autorė Toma Petkevičiūtė – Jasutienė dėkoja visiems prisidėjusiems: parūpinusiems drobes piešiniams, piešusiems, tapiusiems ir visiems, kurie palaikė mintimis ir širdimi.

Piešiniai bus įteikti ligoninės vadovams per Moters ir vaiko klinikos 10-ojo jubiliejaus šventę koncertų „Saulės“ salėje lapkričio 25 d.

Toma Petkevičiūtė-Jasutienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts