Inauguruotas jubiliejinis Garbės pilietis   

Kuršėnuose buvo iškilmingai inauguruotas 2018 metų Kuršėnų Garbės pilietis. Už ilgametį ir pasiaukojamą darbą teikiant paramą Kuršėnų miesto įstaigoms ir miesto žmonėms, Kuršėnų miesto vardo garsinimą užsienyje ir tarptautinių ryšių plėtrą juo tapo vokietis Zygfridas Logall (Siegfried Logall). Jis tapo dešimtuoju miesto Garbės piliečiu.

Garbės piliečiu išrinktas vokietis

Naująjį Kuršėnų miesto Garbės pilietį paskelbė ir apdovanojo Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas, seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė ir Kuršėnų seniūnaitijų seniūnaičių pirmininkė Ada Grakauskienė.

Buvo perskaitytas premijos skyrimo komisijos sprendimas, pristatyta Garbės piliečio biografija.

Miesto seniūnas V. Gedmontas įteikė Z. Logall Garbės piliečio liudijimą ir regalijas,

Z. Logall ir jo žmoną Ingridą sveikino ir už pagalbą kuršėniečiams dėkojo Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, rajono meras Antanas Bezaras, Kuršėnų ligoninės direktorė Renata Noreikaitė. Už suteiktą paramą Garbės piliečiu tapusiam geradariui dėkojo Stasio Anglickio mokyklos, Kuršėnų kūrybos namų, Šiaulių kūdikių namų atstovai.

Padės ir ateityje

Po apdovanojimo Z. Logall sakė, jog toks pagerbimas jį sujaudino ir tai bus gera motyvacija eiti tuo pačiu keliu. Paprašytas prisiminti savo pirmąjį apsilankymą Kuršėnuose Z. Logall sakė:

„Pirmą kartą atvykus į Kuršėnus mane ištiko šokas. Viskas pilka pilka. Gražiausia tai buvo gatvės, kuriomis važiavau. Tai, ką atvykęs pamačiau, leido suprasti, kad galiu šiek tiek prisidėti“, – sakė jis.

Z. Logall sakė, jog per tuos 15 metų susipažino su labai daug žmonių, todėl gali palyginti žmonių kultūrą ir tai, kaip jie gyvena.

„Lankydamasis kitose šalyse ir lygindamas jas su savo šalimi, mačiau, ką galiu padaryti ir Kuršėnuose. Man dabar Kuršėnai vieni svarbiausių. Pirmą kartą, kai važiavau į Lietuvą, ji jau buvo nepriklausoma, tačiau dar nebuvo Europos Sąjungos narė. Buvo daug keistų įvykių prie sienos, turėjome daug problemų muitinėse ir pasienyje. Pirmiausia turėjome kreiptis į muitinę Klaipėdoje, važiuoti į Šiaulius, sverti mašinas, važiuoti į Kuršėnus, kur buvo nuimamos plombos ir visi daiktai dar kartą patikrinami. Mes turėjome gauti Pomeranijos žemės sveikatos ministerijos patvirtinimus, o vėliau tokius pat patvirtinimus turėdavome gauti ir Lietuvoje“, – pasakojo Z. Logall, prisiminęs pirmuosius apsilankymus su labdara Lietuvoje.

Z. Logall žadėjo ir toliau tęsti savo labdaringą veiklą.

„Kol mes dar turėsime jėgų, eisime tuo pačiu keliu. Mes tai darysime ne iš prievolės, bet iš savo širdžių, nes norime tai daryti. Mes turime ir pareigų Vokietijoje, bet Garbės piliečio medalis įpareigoja tęsti visą veiklą. Nesvarbu, kad prieš septynerius metus gautas Vokietijos ordinas „Už nuopelnus“ mane jau įpareigojo tai daryti. Nesvarbu, kad gavau apdovanojimą, tačiau mes dirbam toliau savo darbą. Nėra taip, kad gauni ordiną ar medalį, ir pasibaigia visi darbai. Ordinas kaip ordinas, o mes toliau tęsiame savo veiklą. Aš esu pažadėjęs padėti. Kadangi jau pažadėjau, tai taip ir bus. Šiuo metu svarbu spręsti sveikatos problemas, nes tai yra ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos problema“, – sakė geradarys.

Kuršėniškiams jis linkėjo sveikatos, kiekvienam turėti darbą ir kad kuršėniškiai bendrai visi kartu dirbtų savo ateities labui, nes kai visi kartu dirbame, esame stiprūs.

Z. Logall žmona Ingrida atviravo, kad apdovanojimas buvo netikėtas ir jai labai džiugu, kad vyrui suteiktas Kuršėnų miesto Garbės piliečio vardas.

Geradarys iš Vokietijos

Zygfridas Logall gimė 1951-aisiais per Kūčias Neubrandenburge. Nuo 1957 metų mokėsi, studijavo Drezdeno aukštojoje mokykloje, vėliau dirbo statybos pramonės specialistu. Nuo 1994 metų kultūrinio laisvalaikio centro Mecklenburg-Vorpommern žemėje įkūrėjas ir vadovas. 1995 metais organizavo pirmąją humanitarinę pagalbą. 1999-aisiais įkūrė pirmąją jaunimo grupę „Jaunieji europiečiai“, kuri po metų tapo tarptautine. Z. Logall yra šios organizacijos prezidentas ir projektų vadovas. Bendradarbiauja su Lenkija, didesne dalimi su Lietuva. Suorganizuota humanitarinė pagalba Kosovui, Bulgarijai, Serbijai, Afganistanui, Baltarusijai, Ukrainai, Rumunijai, Saksonijai (Vokietija), nukentėjusiai nuo potvynio. Įgyvendino daug projektų Lietuvos jaunimui ir vaikams, suorganizavo bendrų lietuvių, lenkų, vokiečių jaunimo susitikimų, parodų.

2011-aisiais buvo apdovanotas Vokietijos Federacinės Respublikos ordinu „Už nuopelnus“. 2016 metais Macklenburg-Vorpommern žemės valstybės kanceliarijoje apdovanotas Vokietijos prezidento ordinu už nuopelnus.

2012 metų pabaigoje Z. Logall apdovanotas kaip Kuršėnų miesto “Metų žmogus 2012”.

Nuo 2001-ųjų remia Kuršėnų ligoninę: įrengti du Konsultacinės poliklinikos gydytojų kabinetai, nupirkta naujų prietaisų, aparatų, baldų, aprangos ir kitos medicininės įrangos, visiškai įrengtas LOR kabinetas.

Nuo 2003 metų teikia humanitarinę pagalbą Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklai. Šios mokyklos mokiniai ir mokytojai vyksta į Lenkiją, Vokietiją, dalyvauja susitikimuose, pristato savo darbų parodas, taip garsindami Kuršėnų miesto vardą.

Kuršėnų kūrybos namų drožybos būreliui nupirkta įrankių.

Vykdydamas tarptautinius projektus įvairių švenčių proga atveža dovanų jauniesiems kuršėniškiams, senjorams, neįgaliesiems, nepasiturinčioms šeimoms, materialiai paremia miesto šeimas, susidūrusias su sunkumais. Z. Logall pagalba pasiekė ir Šiaulių kūdikių namus bei Šiaulių Moters ir vaiko kliniką.

Saulius Juškevičius

Total
0
Dalinasi
Related Posts