Į Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamą teritoriją išriedėjo dešimt „policijos biurų“ ant ratų

Šiaulių apskrities policiją praėjusią savaitę pasiekė 10 naujų automobilių „VW Transporter Kombi“, kuriuos nupirko ir apskričių policijos komisariatams perdavė Lietuvos policijos departamentas.

                      Šios transporto priemonės yra skirtos komisariatų reagavimo padaliniams ir yra  savotiški „policijos biurai“ ant ratų. Juose yra darbo vietos 3-4 policijos pareigūnams, kurie nevažiuodami į komisariatą galės iš karto surašyti protokolą ar atlikti kitus būtinus veiksmus. Automobiliuose yra ir mini areštinės, kuriose bus galima laikinai laikyti iki dviejų pažeidėjų. Automobiliuose  įrengtos specialios nišos ginklams, neperšaunamoms liemenėms ar vadinamiesiems „ežiams“ (priverstinio automobilių stabdymo priemonėms) laikyti. Juose  įrengti elektros lizdai, kondicionieriai, specialus apšvietimas.

Automobilio gale specialia sienele nuo pareigūnų atskirta automobilio dalis, skirta  sulaikytiesiems vežti, kad neblaivūs ir dažnai agresyvūs asmenys nekeltų pavojaus policijos pareigūnams ar su jais bendraujantiems nukentėjusiesiems bei liudytojams.  Joje įmontuota vaizdo stebėjimo kamera, fiksuojanti, kaip elgiasi sulaikytieji ir kaip su jais elgiasi policijos pareigūnai. Vaizdo stebėjimo kamerų automobilyje įrengta ir daugiau. Jos fiksuoja vaizdą iš automobilio priekio, galo bei jo viduje ir, esant reikalui,  bus sulaikymo bei bendravimo su įtariamaisiais liudytojomis.

Vaizdo stebėjimo kameras su vaizdo įrašymo įranga naujuose automobiliuose sumontavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Informatikos ir ryšių skyriaus specialistai. Skyriaus vedėjas Alvydas Venckaitis pasakojo, kad jiems buvo patikėta šiuose automobiliuose  sumontuoti ne tik vaizdo stebėjimo įrangą, bet ir naujus modemus,  turinčius bevielį ryšį, kuriuo mikroautobusuose įrengtos   kasdieninio darbo  priemonės – kompiuteriai bei planšetės, policijos pareigūnams sudaro galimybę  jungtis su policijos registrais ir duomenų bazėmis. Naujieji modemai užtikrins kur kas geresnį ryšį su šiomis duomenų bazėmis, neliks jo trikdžių, kurių iki šiol pasitaikydavo.

Naujuose „VW Transporter Kombi“ taip įrengti spausdintuvai, kad, esant reikalui,  vietoje būtų galima atspausdinti reikiamą procesinį dokumentą.

Į kiekvieną Šiaulių apskrities policijos rajono komisariatą iškeliavo po du „policijos biurus“ ant ratų.

Nuotraukų rasite čia:         https://siauliai.policija.lrv.lt/lt/galerija/pareigunai-vazines-naujais-automobiliais

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts