Į Kuršėnus sugrįžo sovietmetis?

Kuršėnuose, V. Kudirkos gatvėje, jau daugiau nei 40 metų stovi daugiabutis namas, dabar pažymėtas 34 numeriu. Ir kuo gi įdomus šis namas?

Pasirodo, kad jis tikrai turi savo vertę, apie kurią net namo gyventojai galbūt nežino. Nes tai vienintelis namas Kuršėnuose saugantis tarybinį (sovietinį) palikimą.

Atidžiau įsižiūrėjus, namo kampe, pirmojo aukšto balkono lygyje, baltuoja užrašas rusų kalba „1-oje Maja. 15 B.“.

Daugiau nei 30 metų gyvename Nepriklausomoje Lietuvoje, beveik tiek pat metų, kai Gegužės 1-osios gatvei buvo grąžintas 1951-aisiais metais pakeistas Vinco Kudirkos vardas. Tačiau atmintis neišdyla, jos negali nuplauti ir lietus. Žmonės šiame name ir toliau gyvena Gegužės 1-osios gatvėje. Nors lentelė virš šio užrašo rodo esant V. Kudirkos gatvę.

Laikas čia, tarsi sustojo ir nejuda į priekį. Tris dešimtmečius užrašas neužkliuvo nei patiems gyventojams, nei namą prižiūrėjusiam tuometiniam „Butų ūkiui, nei dabar namą administruojančiam Kuršėnų komunaliniam ūkiui.

Tiek metų saugotas sovietinis palikimas gali išnykti, nes ateina renovacija, kuri ir sutvarkys tai, ko tirk metų nesutvarkė Kuršėnų miesto vadovai, namą administruojanti įmonė.

O kol tai atsitiks, patarimas namo gyventojams.

Visus, pasiilgusius sovietmečio, galima būtų atvežti prie šio namo ir pakvietus miesto seniūną, komunalinio ūkio vadovą, pasidaryti bendrą nuotrauką. Imant bent jau po euriuką nuo kiekvieno pasiilgusio buvusio sovietmečio ir po du euriukus iš „fotomodelių“.

Taip ir papildomų pinigų atsirastų namo renovacijai.

Skaitytojas

Socialinių tinklų nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Policija prašo pagalbos

Telšių apskrities policijos  Nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai ieško pasislėpusio nuo bausmės atlikimo Telšiuose gyvenančio Sauliaus Kazlauskio, gim. 1995…