Gyventojai džiaugiasi intensyviai tvarkoma Daugėlių gatvės infrastruktūra

Vieninteliame Šiaulių rajono mieste – Kuršėnuose, intensyviai tvarkoma viena judriausių miesto arterijų – Daugėlių gatvė: baigiami rekonstruoti pėsčiųjų–dviračių takai, įrengtas modernus apšvietimas, dalyje gatvės paklotas naujas asfaltas.

Vienas svarbiausių darbų, kurio gyventojai labai laukė – pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija. Bendras rekonstruotų pėsčiųjų–dviračių takų ilgis – 1827 metrai.

Šiuo rekonstrukcijos etapu dešinėje Daugėlių gatvės pusėje, rekonstruojant pėsčiųjų taką, asfaltas paklotas iki Politechnikos mokyklos, o kairėje – iki Kurtuvėnų gatvės. Nuo Daugėlių – Kurtuvėnų gatvių sankryžos iki Skirolaukio gatvės pėsčiųjų takas išklotas trinkelėmis. Pertvarkytos Daugėlių – Kurtuvėnų, Daugėlių – Aušros ir Daugėlių – Pušyno gatvių sankryžos.

Pagrindiniai darbai buvo padaryti pernai, o šiemet vykdyti aplinkos sutvarkymo darbai – gatvių ir sankryžų ženklinimas, pastatyti eismo ženklai, autobusų stotelių paviljonai, dviračių stovai, įrengti suoliukai. Priešais Kuršėnų Politechnikos mokyklą įrengtas kryptinis perėjos apšvietimas.
Lėšos pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcijai buvo gautos iš Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos, vykdant ministro įsakymą „Dėl ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšų paskirstymo pėsčiųjų ir dviračių takams bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti“. Darbus vykdė UAB „Limega“.

Dar vienas svarbus darbas, labai nudžiuginęs gyventojus – atnaujinta dalis Daugėlių gatvės asfalto dangos. Kuršėnų miesto seniūnaičių sueigoje buvo nutarta iš Kuršėnų seniūnijai gatvių priežiūrai skirtų lėšų pakloti ištisinio asfalto dangą nuo Daugėlių gatvės 72 namo iki 84 namo ir nuo 104 namo iki 106a namo. Šie darbai jau atlikti, suremontuota gatvės atkarpa. Darbus atliko UAB „Šiaulių plentas“.

Daugėlių gatvėje autobuso belaukianti Ona Kirkutienė pasidžiaugė esminiais pasikeitimais Daugėliuose – geri šaligatviai, graži aplinka, o ypač džiugina įrengti autobusų stotelių paviljonai.

„Pėsčiųjų takai Daugėlių gatvėje buvo labai opi problema, o dabar mes jau turime ne tik puikius pėsčiųjų ir dviračių takus, bet ir su jais susietą infrastruktūrą. Tai labai džiugina gyventojus, kelia Daugėlių mikrorajono patrauklumą. Džiugu, kad Šiaulių rajono savivaldybė išgirdo Daugėlių bendruomenės poreikius“, – sakė Daugėlių seniūnaitijos seniūnaitė Rasa Salygienė.

Daugėlių seniūnaitė Rasa Salygienė ir Pavenčių seniūnaitijos seniūnaitė Angelė Gikštienė pabrėžė, jog pastaraisiais metais labai suintensyvėjo darbai Kuršėnų mieste, rekonstruota, pastatyta, sutvarkyta daug objektų, kurie labai reikalingi miesto patrauklumui didinti ir gyventojų gyvenimo kokybei gerinti.

Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus, Rasos Salygienės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts