Gripas traukiasi

Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Šiaulių apskrityje pastarąsias dvi savaites mažėja.

Sergamumas mažėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad per savaitę bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 90,6 iki 65,5 atvejo 10 tūkstančių gyventojų, gripas iš visų susirgusiųjų sudaro 17,5 procento.

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su aštuntosios metų savaitės duomenimis, mažesnis sergamumas registruotas visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose. Didžiausias sergamumas išlieka Šiaulių mieste, mažiausias – Akmenės ir Pakruojo rajonuose.

Mūsų rajone aštuntąją metų savaitę (vasario 19-25 dienomis) užregistruotas 51 gripo ir 197 gripo ir ŪVKTI atvejai arba 47,8 atvejo 10 tūkstančių gyventojų.

Devintąją metų savaitę (vasario 26-kovo 1 dienomis) buvo užregistruoti 24 gripo ir 181 gripo ir ŪVKTI atvejis arba 43,9 atvejo 10 tūkstančių gyventojų.

Epidemija atšaukiama

Lyginat su prieš tai buvusia savaite, sergamumas gripu sumažėjo nuo 563 iki 306 atvejų. Gripu daugiau serga suaugę asmenys (87,9 procento), ŪVKTI – vaikai (53 procentai).

Bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis 9-ąją metų savaitę (vasario 26–kovo 1 d.) Šiaulių mieste sumažėjo nuo 124,3 iki 87,8 atvejo 10 tūkstančių gyventojų, tačiau gripas iš visų susirgusiųjų sudaro 20,2 procento.

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo daug mažesnis ir siekė 53,9 atvejus 10 tūkstančių gyventojų per savaitę, gripu sirgo 43 Šiaulių apskrities gyventojai.

Šiaulių mieste registruotas antrasis mirties nuo gripo atvejis. Mirusiai 80 metų amžiaus Šiaulių miesto gyventojai laboratoriniais tyrimais asmeniui buvo patvirtintas B tipo gripo virusas.  Pasiskiepijusi nuo gripo moteris nebuvo.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (NVSC Šiaulių departamentas) atsižvelgęs į sumažėjusį sergamumą gripu ir ŪVKTI, Akmenės, Kelmės ir Joniškio rajonų savivaldybių administracijoms teiks siūlymus skelbti gripo epidemijos pabaigą Akmenės, Kelmės ir Joniškio  rajonuose.

Pagal rajono Savivaldybės informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts