Globos dienai skirta Šiaulių rajono savaitė

Birželio 28 – liepos 3 dienomis visos šalies savivaldybėms minint Globėjų dieną Šiaulių rajono savivaldybės Kuršėnų šeimos namų Globos centras birželio 28-ąją  kvietė globėjus, bendruomenių narius į miško ir judesio terapijas „Tylos žingsniai“, padedančias eiti savęs pažinimo link. Terapijas vedė psichologės Inga Remeikytė, Donata- Grakauskaitė- Šličienė ir socialinė darbuotoja Romena Skrickaitė.

Birželio 29-ąją ant Kuršėnų pėsčiųjų tilto įvyko globėjų kūrybos parodos atidarymas, dedikuotos globėjui ir jo globojamiems vaikams „Įsileisk mane į širdį“. Kurdami globėjai skatino vienas kitą kūrybiškai žvelgti į gyvenimą ir į savo vaikus. Šių kūrybinių darbų parodos atidaryme koncertavo Odeta Stučinskienė ir Vilius Skirbauskas.

Birželio 30-ąją organizuota Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro plausto „Vandens batai“ kelionė Ventos upe. Renginys skirtas visuomenei susipažinti su Kuršėnų šeimos namų Globos centro veikla ir išplėsti diskusiją platesniame kontekste apie globą ir įvaikinimą, apie saugius namus vaikui, kuris neteko savo tikrųjų namų, taip pat, pasigrožėti miesto panorama.

Liepos 2 dieną Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre įvyko baigiamasis renginys, kuriame buvo visuomenei pristatomas globėjo vaidmuo ir jo prasmingumas, pagerbiami globėjai (rūpintojai), skiriant jiems padėkos žodžius, eiles.

Šiaulių rajono Kultūros centre įvyko baigiamasis  renginys, visuomenei pristatomas globėjo vaidmuo ir jo prasmingumas, pagerbiami patys globėjai (rūpintojai), skiriant jiems padėkos žodžius, eiles. Globėjus sveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Šiuparienė, vyriausioji specialistė Aldona Laukienė. Meras Antanas Bezaras padėkojo globėjams už jų atsidavimą, sunkų darbą. Už indėlį kuriant Kuršėnų šeimos namų Globos centro padalinį, už atsakingą ir kokybišką darbą organizuojant Globos centro veiklą, už nuoširdų bendravimą ir profesionalų bendradarbiavimą surandant Šiaulių rajono vaikams, netekusiems tėvų globos, šeimą ir namus, padėka buvo įteikta Kuršėnų šeimos namų Globos centro padalinio vedėjai Jolantai Mankuvienei.

Kuršėnų šeimos namų Globos centro padalinio vedėja Jolanta Mankuvienė pažymėjo, jog verta padėkoti visiems globėjams už jų prasmingą ir nelengvą kelią globojant vaikus, padedant vaikams atgauti viltį. Jolanta Mankuvienė pakvietė Šiaulių rajono gyventojus, kurie neabejingi vaikams, tapti globėjais ir padėti vaikui užaugti.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Šiuparienė įsitikinusi, jog Globėjo dienų renginiai yra pakankamai nauja ir sveikintina tradicija ir tai tam tikras skatinimas žmones apsispręsti globoti vaikus.

Globėjus sveikino Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Šiaulių apskrities patarėja Šiaulių rajone Edita Pleškaitė, Kuršėnų šeimos namų direktorius Feliksas Rudzinskas, Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė. Parodytas Naisių vasaros teatro spektaklis “Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“ bei įteiktos labdaros ir paramos fondo “Švieskime vaikus” knygos–dovanos.

Liepos 3-ąją Šiaulių rajono globėjai ir jų globojami vaikai turėjo galimybę dalyvauti nacionaliniame visos Lietuvos globojančių šeimų ir globos centrų renginyje “Vaikai yra vaikai“, Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome.

Globos savaitės rėmėjai: Šiaulių r. savivaldybė, Šiaulių r. Kultūros centras, Šiaulių r. atviras jaunimo centras, ,,Grafų baldai“, Naisių vasaros teatras, Šiaulių r. savivaldybės viešoji biblioteka, Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras, labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ ir kt. 

Kuršėnų šeimos namų Globos centro, Zigmo Ripinskio informacija 

Zigmo Ripinskio, Globos centro nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

„Naujieji fašistai“

„New fascists“ („Naujieji fašistai“) – būtent taip galima būtų apibūdinti „naująją ideologiją“, kurią mums neša, tiksliau, siekia prievarta…