Gitanos Visockaitės-Urmonienės grafikos darbų paroda Kurtuvėnuose

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kurtuvėnų struktūriniame teritoriniame padalinyje visą gruodžio mėnesį veikė Kelmės rajono Šaukėnų kultūros ir amatų centro vyriausios etninės kultūros specialistės Gitanos Visockaitės-Urmonienės grafikos darbų paroda „Šventovės“.

Visockaitė-Urmonienė apie grafikos darbus „Šventovės“ yra sakiusi: „Mane visada žavėjo ir žavi Lietuvos bažnyčių architektūros grožis, skleidžiantis kažkokią nežinią, šventumą, susikaupimą. Trys darbai sukurti stebint Biržų miesto bažnyčių architektūros grožį – vėlyvojo baroko stiliaus Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, neogotikos stiliaus Evangelikų reformatų bažnyčią. Gyvenant ir studijuojant Šiauliuose, kilo mintis pratęsti savo darbų ciklą. Jau seniai mane žavėjo Šiaulių XVII a. renesanso stiliaus architektūros paminklas – Šv. Petro ir Povilo katedra, jos grakštumas, o kartu ir didingumas. Tad kilo idėja sutverti 5 dalių kūrinį, kurį pavadinau „Šventovės“. Visi darbai, vaizduojantys bažnyčias, atlikti pieštuko technika. Minkštas grafito pieštukas, manau, gali perteikti emocijas, nuotaikas, išgyvenimus, kuriuos sukelia būvimas bažnyčioje ar jos stebėjimas iš tolo. Iš išorės pastatas – milžiniškas, didingas. Atrodo, norėtųsi piešinyje kietų brūkšnių, bet, vos tik įsijauti į jo esmę, paskirtį, sienų, bokštų paslaptingumą, dvasingumą ir nepajunti, kaip linijos suminkštėja, sušvelnėja, viskas virsta paslaptimi, aptraukta rūku. Dėl to šiuos savo grafikos darbus atlikau paprastu grafito pieštuku. Grafikos darbai atlikti 1995-1996 metais, tad jie nemažai matę laiko ir dulkių. Po 20 metų jie ištraukti į dienos šviesą“.

Dėkojame dailininkei G. Visockaitei-Urmonienei už kuriamą nuostabų grožį ir linkime neprarasti gyvenimo džiaugsmo, kuris skatina kurti, svajoti, eiti vis toliau ir savo darbais džiuginti mus, žvelgiančius į jos kūrybą.

Nuo 2022 m. sausio 3 d. kviečiame apžiūrėti G. Visockaitės-Urmonienės karpinių iš popieriaus parodą „Gyvenimo medis“, kuri  veiks iki sausio 31 dienos.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Aurelijos Kniurienės nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts