Girta trijulė vos nepražudė penkiamečio berniuko

Joninių vakare penkiametis Pakruojo rajone gyvenantis berniukas per pusvalandį dėl, įtariama,  neblaivaus tėvo ir neblaivių dviejų jo draugelių neatsakingo elgesio net du kartus buvo atsidūręs mirtiname pavojuje.

Apie 19 val. operatyviosios tarnybos buvo iškviestos  prie Radviliškio r., Rukaičių k., esančio vandens telkinio. Liudininkai pasakojo, kad čia ką tik nuskendo vyras. Anot jų, prie tvenkinio automobiliu  „Opel Omega“ atvažiavo trys vyrai su berniuku ir susiruošė maudytis. Vienas jų, kaip vėliau paaiškėjo tėtis, mažametį užsisodino ant sprando ir įbrido su juo, ketindamas sūnų irgi išmaudyti. Tačiau kiti du berniuką iš jo paėmė ir nunešė  į krantą, o kai atsisuko berniuko tėvo  vandenyje  jau nebesimatė. Draugeliai, keletą minučių jo paieškoję ir neradę, suprato, kad šis bus nuskendęs, ir, prigriebę berniuką,  sušoko į automobilį bei spruko nuo telkinio.

Į įvykio vietą atvykę Radviliškio rajono policijos pareigūnai tvenkinio pakrantėje pamatė išmėtytus rūbus,  prausimosi priemones, nugertą degtinės butelį. Nei tvenkinio vandens paviršiuje bei  kranto prieigose  vyro kūno nesimatė.  Jį ištraukė atvykę gelbėtojai. Tai buvo 29 metų Pakruojo rajono  gyventojas.

Iš įvykio vietos pasprukę jo draugeliai buvo sulaikyti po keliolikos minučių, kai automobilis „Opel Omega“ buvo rastas nuvažiavęs nuo kelio Pakruojo r., Baniulių k. Šalia jo suaugusių žmonių nesimatė, tik buvo sužalotas mažametis berniukas.

Pareigūnams aiškinantis įvykio aplinkybes,  paaiškėjo, kad minėtu automobiliu galėjo važiuoti 27 metų Pasvalio gyventojas ir 17-metis radviliškietis. Jų aplink įvykio vietą esančiuose laukuose rasti nepavyko. Po kiek laiko pareigūnai pastebėjo, kad nuo Voskonių kaimo pusės atvažiuoja „Audi A4“  automobilis. Jam priartėjus, jie išvydo jiems pažįstamą 17-metį. Pareigūnai šoko į tarnybinį automobilį ir, nuvažiavę paskui jį, transporto priemonę sustabdė. Joje sėdėjo policijos ieškomi 17-metis ir 27 metų jo draugas.  Bendraujant su pastaruoju, nuo šio sklido stiprus alkoholio kvapas, kalba buvo nerišli, judesiai nekoordinuoti. Vyras prisipažino, kad nuo kelio nuvažiavusią „Opel Omegą“ vairavo jis, nors teisės vairuoti ir neturi. Vairavimo įgūdžių neturintis vyras automobilio nesuvaldė ir nuvažiavo nuo kelio. Išsigandę abu draugeliai pabėgo, automobilyje  palikę penkiametį nuskendusio sugėrovo sūnų. Vyrai prisipažino Joninių dieną trise gėrę  alkoholį.  Apie tai bylojo ir alkoholio matuoklio rodmenys. Vairuotojui buvo nustatytas 1.59 prom. girtumas, 17-mečiui –  0.57 prom. Apie nuskendusiojo girtumą duomenų  nėra, nes medicinos ekspertai savo išvadų dar nepateikė. Karštis, alkoholis ir Joninių šventinė nuotaika sugėrovams sujaukė smegenis tiek, kad, geriant antrą butelį degtinės, vyrams kilo mintis nusimaudyti. Maudynės vienam jų pasibaigė tragedija, kitam – dėl vairavimo išgėrus pradėtas ikiteisminis tyrimas, o štai berniukas, kuriam per trumpą laiką net du kartus buvo iškilę mirtini pavojai, atsipirko nugaros nubrozdinimu. Likimas mažamečiui tiesiog padovanojo antrąjį gimtadienį.

                      Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/TMl6wHLYDXU

                        Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts