Gimnazistė Deimantė Stanelytė – LDK internetinės viktorinos III vietos laimėtoja

Lietuvių kalbos draugija Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga pakvietė visus, neabejingus kalbai, dalyvauti jau ketvirtą kartą rengiamoje internetinėje viktorinoje, kurios tikslas – skatinti visuomenę labiau domėtis lietuvių kalba. Joje galėjo dalyvauti ir Lietuvoje, ir užsienyje gyvenantys kalbos įdomybių mėgėjai. Dalyviams pateikti 25 klausimai iš kalbos, literatūros, leidybos istorijos, Lietuvos kultūrai nusipelniusių asmenybių gyvenimo. Per 24 valandas, skirtas viktorinai, į klausimus atsakė 591 dalyvis – 464 dalyviai buvo  iš Lietuvos ir 27 iš užsienio. Daugiausia dalyvių buvo iš  Rusijos – net  10, iš  Lenkijos – 7,  iš Vokietijos dalyvavo 4 žmonės, iš  Latvijos – 2 žmonės, iš Belgijos, Sakartvelo, Šveicarijos, Ukrainos po  vieną dalyvį.

Daugiausia dalyvių sulaukta iš Šiaulių miesto. Viktorinoje dalyvavo net 62 Šiaulių miesto gyventojai,  iš Vilniaus 46, iš Radviliškio 32, iš Kauno 26,  iš Telšių 25. Tiek pat dalyvių ir iš  Šiaulių rajono, t. y.  25. Beje, daugiau kaip pusė Šiaulių rajono atstovų buvo kuršėniškiai.

85 viktorinos dalyviai nurodė, kad yra baigę lituanistikos studijas. Kitaip tariant, 14,4 proc. viktorinos dalyvių – lituanistai, 85,6 proc. – ne lituanistai.

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos  dešimtokė Deimantė Stanelytė laimėjo trečią vietą, žiniomis lenkdama bendramžius, studentus, net mokytojus lituanistus,  žodžiu, žmones, neabejingus gimtajai kalbai.

Sveikiname ir linkime neprarasti smalsumo kopiant į Žinių kalną!

                                                                                                        Raimonda Rumbinaitė,

                                                                                              lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Grūdinimasis nuo mažens

Užsigrūdinęs žmogus mažiau serga, tampa atsparesnis streso poveikiui, gerėja jo psichoemocinė būklė. Grūdinimosi procedūras rekomenduojama pradėti jau vaikystėje,…