„Gerviki“ jau sklando 45-erius metus   

Raudėnuose susirinkę folkloro gerbėjai paminėjo rajono Kultūros centro ir Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro folkloro ansamblio „Gerviki“ 45-erių metų jubiliejų.

Pasikeitė kartos

Šeštadienio pavakarę į Raudėnų mokyklą sugužėjo beveik visas miestelis, atvyko kolektyvai ne tik iš mūsų rajono, bet atokesnių šalies vietovių. Gėlėmis, padėkomis ir mielomis dovanėlėmis nešini šventės svečiai rinkosi į mokyklą pasveikinti jau 45-erius metus dainuojančių ir šokančių ansambliečių.

Šventę pradėjusi kolektyvo vadovė Jovita Lubienė, kuri kolektyvui vadovauja nuo 1996-ųjų, trumpai priminė ansamblio istoriją, ankstesnius jo vadovus. Folkloro ansamblį Raudėnuose 1972 metais įkūrė Danutė ir Vladislovas Lankaičiai, kurie kolektyvui vadovavo penkerius metus. Iš jų kolektyvo vairą perėmė Birutė Jarošienė. Kolektyvui taip pat vadovavo Genutė Vaitiekaitienė, Birutė Lazdauskytė ir Birutė Klapatauskienė.

Daugelio pirmųjų kolektyvo narių jau nebėra gyvųjų tarpe, tačiau jų pasėtas tautinės muzikos pradas tebegyvuoja iki šiol. Pasikeitė ne viena karta kolektyve. Senelius ar tėvus kolektyve pakeitė vaikai, anūkai.

Rinko iš dviejų

Lubienė džiaugėsi jaunimo noru tęsti kolektyvo tradicijas, viešinti Raudėnų apylinkių folklorą.

Prieš penkiolika metų kolektyvas pasivadino „Gerviki“ vardu.

„Kai buvo nutarta ansambliui suteikti vardą, teko rinktis – pagal miestelio pavadinimą „Raudiki“ arba „Gerviki“. Pirmasis labai nepatiko vaikams. „Kokie mes čia raudantys. Nenorim jais būti“, – sakė jie. Dabar įsitikinta, kad pasirinkimas buvo teisingas – šalia Raudėnų esančiose pelkėse peri labai daug gervių“, – pasakojo vadovė

Kolektyvas gerai žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Savojo krašto dainas atliekantis ansamblis vienija pusšimtį įvairaus amžiaus narių. Dabar folklorinio ansamblio veikloje dalyvauja apie trečdalis Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokinių. Į daugelį kelionių koncertuoti leidžiasi vien jaunimas. Taip ir skraido jie visur po „Gerviki“ sparnu susibūrę – dainas dainuoja, šokius šoka, Raudėnų kraštą garsina.

„Gerviki“ pilna visur

Ansamblis dalyvauja koncertuose, kalendorinėse šventėse, proginiuose, teminiuose, jubiliejiniuose renginiuose, konkursuose, varžytuvėse, festivaliuose, amatų šventėse, folklorinių šokių vakaruose, susitikimuose, stovyklose, seminaruose, konferencijose ir kituose renginiuose. „Gerviki“ pilna visur.

„Šis žmogus – Dievo dovana Raudėnams“, – ansamblio 45-mečio šventėje apie jo vadovę J. Lubienę tarė Raudėnų mokyklos direktorė Zita Bezarienė, pasidžiaugdama, kad „Gerviki“, skraidydama tolimais maršrutais, garsina ir mokyklą.

Folklorinį ansamblį „Gerviki“ pasveikinęs, jo veikla pasidžiaugęs rajono vicemeras Algis Mačiulis įteikė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos padėkos raštą kolektyvui ir jo vadovei.

Kolektyvą sveikino draugai iš Šilalės – folklorinio ansamblio „Gers smuoks“ vadovė Irmina Keblienė, o kolektyvo nariai „Gerviki“ padovanojo tortą su saldžia renginio afiša.

Kolektyvą sveikinęs Raudėnų seniūnas Antanas Venckus juokavo, kad ir jį bandyta įtraukti į ansamblį, o kadangi dainuoti netinkąs, tai tenka pagelbėti kolektyvui.

Kolektyvą sveikino draugai iš Gruzdžių liaudiškų šokių grupės, Verbūnų folkloro ansamblio „Rugelis“, Šiaulių miesto ir rajono folkloro kolektyvų atstovai.

Kolektyvui buvo skirtos ir vietos bibliotekininkės, ilgametės „Gerviki“ ansamblio dalyvės Danutės Slavinskienės eilės.

Kolektyvą taip pat sveikino Šiaulių universitete lietuvišką folklorą studijuojantys užsienio studentai, kurie ne tik atliko lietuviškas melodijas kanklėmis, bet ir dainavo lietuvių liaudies dainas.

„Mūsų mama“

Didžiausią siurprizą vadovei suteikė patys kolektyvo nariai, kurie ir vadovei, ir visiems šventės dalyviams dovanojo jubiliejinį tortą, panašų į šilališkių, tačiau daug didesnį

Ansamblio ,,Gerviki“ dalyviai savo vadovės Jovitos Lubienės nevadina vadove. Jaunuoliai teigia, kad jie visi – kaip viena didelė šeima, ir šypsodamiesi priduria: ,,Mes savo vadovę vadinam taip: mano mama Jovita.“ Kolektyvo dalyviai apibūdina savo vadovę kaip labai rūpestingą ir atsakingą: ,,Ji labai darbšti. Gal net per daug“. Vadovės veide nuolat švyti nuoširdi šypsena ir pozityvumas. ,,Gerviki“ nariai sako: ,,Ji juokiasi net tada, kai mus bara.“ Kaip iš gausybės rago nuoširdžių komplimentų pažėrę savo vadovei, folkloro ansamblio dalyviai pripažįsta: ,,Labai mylim savo vadovę – savo mamą Jovitą!”

Saulius JUŠKEVIČIUS
Autoriaus nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts