Gergždeliuose įrengta turiningo laisvalaikio aikštelė     

Praėjusį savaitgalį Gergždeliuose pristatyta kaimo bendruomenės iniciatyva įrengta turiningo laisvalaikio aikštelė.  Tai padaryti bendruomenei pavyko įgyvendinus Žemės ūkio ministerijos projektą prie kurio finansavimo prisidėjo ir rajono Savivaldybė.

Gergždelių kaimo bendruomenė dalyvavo Žemės ūkio ministerijos organizuotame projekte „2018 metų nacionalinė parama kaimo bendruomenių veiklai“, kur pasirinko viešųjų erdvių sutvarkymo sritį. Buvo parašytas projektas „Gergždelių kaimo turiningo laisvalaikio aikštelė“ ir už gautą finansavimą įsigyti ir sumontuoti septyni lauko treniruokliai, pavėsinė, dvi sūpynės ir dvi šiukšlių dėžės. Dalį finansavimo skyrė Šiaulių rajono savivaldybės administracija.

Gergždelių kaime viešųjų erdvių sutvarkymo ir aikštelės pristatymo proga surengta sporto šventė.

Šventėje dalyvavo nemažai kaimo jaunimo ir vyresnių žmonių. Sulaukta ir nemažai svečių bei emigravusio jaunimo.

Sporto šventė prasidėjo vaikų ir suaugusiųjų bėgimo varžybomis. Po to į kovą stojo jaunieji dviratininkai.

Netrūko norinčiųjų išbandyti rankos taiklumą lanko mėtymo bei baudų metimo varžybose.

Ir vaikai, ir suaugusieji aktyviai dalyvavo ir kitose rungtyse, estafetėse bei žaidimuose. Nugalėtojai buvo apdovanoti dovanomis.

Susidomėjusiems lauko treniruokliais, buvo pasakojama ir praktiškai rodoma bei mokoma kaip jais taisyklingai treniruotis. Tai padaryti bendruomenei padėjo kraštiečiai Jonas Novogreckis ir Vytautas Ruškys.

Pasak Gergždelių kaimo bendruomenės pirmininkės Ligitos Mockienės, laisvalaikio aikštelės įrengimui panaudota kiek daugiau nei 5600 eurų.

„Penkis tūkstančius eurų skyrė Žemės ūkio ministerija, 281 eurą rajono Savivaldybė, o dar kiek daugiau nei tris šimtus eurų prisidėjo pati bendruomenė. Vos tik buvo pastatyti lauko treniruokliai kilo žmonių susidomėjimas jais. Vakarais čia visada pilna žmonių. Kaimo gyventojai čia renkasi pajudėti, pasitreniruoti, pabendrauti. Kol kas vakarais čia daugiausia vaikų, nes jiems atostogos, tačiau ne kartą esu mačiusi vakarais besitreniruojančius ir suaugusius“, – sakė bendruomenės pirmininkė.

Ji užsiminė, kad tokios laisvalaikio aikštelės reikėjo jau senokai, nes kaime nemažai vaikų bei jaunimo, o ir vyresnio amžiaus žmonės yra linkę pamiklinti raumenis.

Kalbėdama apie ateities planus, bendruomenės pirmininkė užsiminė, jog bendruomenė pasiryžusi dalyvauti ir kituose projektuose, nes svajoja suremontuoti bendruomenės namus.

Šventėje grojo ir ir savo dainomis dalyvius linksmino Micaičių kaimo kapela bei akordeono talentas dešimtmetis Kipras Spulginas.

„Kuršėnų krašto žinių“ informacija

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts