Garbės konsulė Ingrida Bublys aplankė Kuršėnus

Liepos 16-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dienos išvakarėse, LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narys dr. Stasys Tumėnas Šiauliuose ir Kuršėnuose priėmė Lietuvos Respublikos garbės generalinę konsulę JAV Ingridą Bublys, atvykusią iš Klivlendo. Kuršėnuose garbi viešnia, žinoma lietuvybės puyoselėtoja, Lietuvos verslo aktyvi propaguotoja JAV, apsilankė Raimondo Baškio „Medinukų muziejuje“, pasigrožėjo jo sukurtais drožiniais, įteikė padėką, kurioje rašoma: „žymiam ir talentingam Lietuvos tautodailės meistrui“ padėka už tai, „kad savo originalia kūryba tiesiate draugystės tiltą ne tik gimtinėje, bet ir tarp Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Dėkoju Jums už dėmesį lietuvių tautos tradicijoms, už geros žinios apie Lietuvą – kūrybingų kūrėjų kraštą – sklaidą Jungtinėse Amerikos Valstijose“.

Kartu su LR Seimo nariais Rima Baškiene, Stasiu Tumėnu, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nare Ada Grakauskiene, Raimondu Baškiu konsulė I. Bublys aplankė po renovacijos duris vsuomenei atvėrusį Kuršėnų dvarą. Šiaulių rajono savivaldybės Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė, Centro darbuotoja Lina Šukienė, Kuršėnų „Puodžių karalius“ Algimantas Tamašauskas pristatė Kuršėnų dvaro istoriją, svečius pavaišino unikaliuoju Kuršėnų vyniotiniu, aprodė puodų kolekciją, supažindino su kitais eksponatais. 

Konsulė susipažino ir žavėjosi čia sukaupta medžiaga, pasigrožėjo Kuršėnų parku ir ilguoju miesto tiltu, stebėjosi, kad dažnas ekskursantas mažai girdėjęs apie greta Šiaulių esančius Kuršėnus ir jų įdomią istoriją. Viešnia išsakė mintis, kad čia būtina organizuoti turistų iš užsienio maršrutą.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Nuotraukos Zigmo Ripinskio

Total
0
Dalinasi
Related Posts