Gaisrai ir kitos nelaimės     

Degė dūmtraukis

Penktadienį, likus pusvalandžiui iki vidurnakčio, ugniagesiams-gelbėtojams buvo pranešta apie gaisrą Svirbūčių kaime (Kuršėnų kaimiškoji seniūnija).

Skambinęs gyventojas pranešė, jog dega namo kaminas.

Po 10 minučių atvykus ugniagesių ekipažui, mansardos patalpos buvo uždūmintos. Dėl netvarkingo, nesandaraus dūmtraukio, dūmai ėjo į patalpas. Panaudojus vandens švirkštą, degimas buvo užgesintas, patalpos išvėdintos. Nuardyta apdailos aplink dūmtraukį.
Pirminiais duomenimis, gaisras kilo dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų.

Gaisras namo rūsyje

Sekmadienį, keturiolika minučių po penkių vakaro, ugniagesiams pranešta apie gaisrą gyvenamojo namo rūsyje Kairių miestelyje.

Atvykus ugniagesiams iš namo rūsio rūko dūmai. Jau po trijų minučių į uždūmintą rūsį nusileido KOAP grandis, kuri nustatė, jog katilinės patalpoje 2 kvadratinių metrų plote degė popieriai ir sukrauta mediena. Gaisro metu apdegė šalia buvusi lentyna, aprūko katilinės sienos. Ugniagesiai išvėdino uždūmintas namo patalpas.

Degė ūkio pastatas

Pirmadienį, po aštuonių ryto, ugniagesiams pranešta apie gaisrą ūkio pastate Žadžiūnų kaime (Kairių seniūnija).

Atvykus ugniagesiams, iš pastato rūko dūmai. Jau po kelių minučių ugniagesių grandis pradėjo darbą. Paaiškėjo, kad mūrinėje pastato dalyje, 10 kvadratinių metrų patalpoje, šalia krosnies degė namų apyvokos daiktai.

Gaisro metu aprūko pastato sienos, apdegė 10 kvadratinių metrų stogo konstrukcijų, pradegė 8 kvadratiniai metrai perdangos. Apdegusi stogo konstrukcija ir perdanga buvo išardyta.
Įvykis tiriamas. Gaisro priežastis nustatinėjama.

Saugojo įvykio vietą

Šeštadienį, apie pusę keturių po pietų, ugniagesiams-gelbėtojams buvo pranešta apie Daunorų kaime (Meškuičių seniūnija) rastą sprogmenį. Atvykę į Plento gatvę, ugniagesiai kartu su policijos pareigūnais saugojo įvykio vietą kol atvyko  išminuotojai. Antrojo pasaulinio karo 76 milimetrų kalibro sprogmuo sunaikintas vietoje.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

 

Gautas pranešimas, kad nurodytu adresu dega namo kaminas. Atvykus PGP  mansardos patalpos buvo uždūmintos. Dėl netvarkingo, nesandaraus dūmtraukio, dūmai ėjo į patalpas. Panaudojus B šv., degimas užgesintas, patalpos išvėdintos. Nuardyta apdailos aplink dūmtraukį. Namas medinis, perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu, 1 aukšto su mansarda. KOAP pradėjo darbą 23:38 val. Šiaulių m. AC atšaukti kelyje.
Krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts