Finišavo trijų Šiaulių apskrities policijos pastatų atnaujinimo darbų projektas

Birželio 8 d. Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas su UAB-e  ,,Energijos taupymo paslaugos“ pasirašė energijos vartojimo efektyvumui didinti atliktų darbų perdavimo-priėmimo aktus, bylojančius apie sėkmingą trijų Šiaulių apskrities policijos pastatų atnaujinimo darbų projekto finišą.

Energijos vartojimo efektyvumo paslaugų teikimo sutartis, atlikus viešuosius pirkimus, tarp Šiaulių AVPK ir minėtos bendrovės buvo pasirašyta prieš pora metų. Joje numatyti policijos pastatų Pakruojyje, Joniškyje ir Šiauliuose, Purienų g., atnaujinimo darbai, kuriuos įgyvendinus, būtų sutaupyta mažiausiai 30 proc. šilumos energijos ir pasiekta pastato „C“ energinio naudingumo klasė.

Darbai buvo atliekami, taikant ESCO modelį. Šis modelis buvo įtvirtintas Vyriausybės 2015 m. patvirtintoje Viešųjų pastatų energinio efektyvumo didinimo programoje. Šiaulių apskrities policijos trijų pastatų atnaujinimo projektai pateko tarp penkių pirmųjų bandomųjų Lietuvos policijos pastatų atnaujinimo projektų, įgyvendinamų pagal ESCO modelį.

Pagal šį modelį energetinių paslaugų bendrovė, sudarydama energetinių paslaugų sutartį su pastato valdytoju, dalį investicijoms reikalingų lėšų pati investuoja į priemones, padedančias gerinti pastato energinį efektyvumą ir jas atgauna per sutarties galiojimo laikotarpį iš būsimų energijos sutaupymų. Šio modelio esmė – pasiekti kuo didesnį energijos sutaupymo efektą, nepatiriant didelių pradinių investicijų.

Energetinių paslaugų teikėjas (ESCO) atsako ne tik už kokybę statybos darbų, kurie turėtų pagerinti pastato energetinę būklę, bet ir už sutaupytą suvartotos energijos dydį, kuri pasiekiama renovacijos dėka. Kadangi ESCO prisiima sutarto energijos suvartojimo sutaupymo nepasiekimo riziką, būtent jis yra suinteresuotas išlaikyti itin aukštą renovacijos darbų kokybę bei užtikrinti tinkamą statinio eksploataciją net ir po statybos darbų garantinių terminų pabaigos. Taigi šiuo aspektu pastato renovacijos darbų įsigijimas ESCO modeliu yra pranašesnis už tradicinį pastato renovacijos darbų įsigijimą, kurio atveju jokie ilgalaikiai ir realūs energijos sutaupymai nėra garantuojami.

Energijos taupymo paslaugų teikėjas ne tik garantuoja energijos vartojimo sutaupymus, bet ir užtikrina pastato valdymą bei priežiūrą garantiniu laikotarpiu. Atnaujintuose Šiaulių apskrities policijos  pastatuose įdiegta klimato kontrolės sistema, pastatų šildymas bus valdomas nuotoliniu būdu per įdiegtą monitoringo programą. Iš sutaupytų lėšų, skirtų šilumos energijai apmokėti, bus dengiama paskola.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Orai 

Liepos 20-26 dienomis bus permainingi orai, beveik kasdien trumpai palynos, griaudės perkūnija, tačiau šiluma nesitrauks. Ji vargins ne…