„Facebook“-o  erdvė darosi vis pavojingesnė – čia rezgamos ir nusikaltimų pinklės

Sumanymą du  savo mobiliuosius telefonus išsikeisti į kito modelio telefonus „Facebook“-e paskelbęs 16-metis Šiaulių gyventojas prisiviliojo  piktų kėslų turėjusius vaikinus ir kartu su savo patėviu tapo plėšimo objektu.

Vasario 11-osios vakare 31-metų šiaulietis, sužinojęs, kad posūnis rengiasi  į  komercinį susitikimą su  „Facebook“-e surastais vaikinais dėl pasikeitimo telefonais, nutarė jaunuolį į susitikimą palydėti ir taip jį apsaugoti nuo pavojų. Apie 19 val. jie, nešini  HUAWEI P9 Lite ir SAMSUNG NOTE NEO3, atėjo į sutartą daugiabučio namo kiemą Šiauliuose, Birutės g. Telefonų apžiūrėti atvyko du jaunuoliai. Vienas jų ėmė tyrinėti vieną mobiliojo ryšio priemonę, kitas – kitą. Telefonus atnešę šiauliečiai ramiai stebėjo šį procesą, kai staiga vienas atėjusiųjų   jiems į akis papurškė  ašarinių dujų  ir su abiem telefonais nubėgo link prekybos centro.

Nukentėjusieji kreipėsi pagalbos į policiją. Patėviui prireikė ir medikų pagalbos. Po apžiūros vyras buvo išleistas gydytis ambulatoriškai.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl plėšimo. Praėjus intensyvių tyrimo veiksmų savaitei, įtariamieji buvo nustatyti ir sulaikyti, jiems pareikšti įtarimai ir taikytos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.

20-metis sulaikytasis su teisėsauga reikalų turi jau nuo nepilnametystės.  Būdamas 15-os metų  jis su keletu jaunuoliu  prie vieno Klaipėdos prekybos centro, grasindami daiktu, panašiu į pistoletą, apiplėšė nepilnametį, atimdami iš jo mobilaus ryšio telefoną „Nokia“. 21 metų sulaikytojo  bendrininkas pareigūnams irgi žinomas. Jis į policijos akiratį pateko dėl smurtavimo prieš savo sugyventinę ir dėl  neteisėto elektroninių duomenų perėmimo ir panaudojimo, mokėjimo priemonės  ar jos duomenų panaudojimo bei sukčiavimo.

Plėšimo tyrimo metu nustatyta, kad sulaikytieji planavo šį nusikaltimą iš anksto ir į susitikimą atvyko automobiliu, kurio vairuotojas  jų laukė atokiau ir kuriuo jie  iš įvykio vietos pasišalino. Atlikę pas įtariamuosius kratas, pareigūnai rado 4 paketėlius su augalinės kilmės, įtariama, narkotinėmis medžiagomis bei smulkintuvą joms smulkinti.  Taigi jam pareikštas įtarimas ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

 

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts