Ugniagesių gelbėtojų mokykloje iškilmingai buvo įteikti profesinio mokymo diplomai 35 kursantams, kurie baigė Ugniagesio gelbėtojo modulinę profesinio mokymo programą. Tai jau 27-oji grupė, parengta pagal ją. Kursantai mokslus pradėjo 2021 m. rugsėjo 1 d.
Ugniagesio gelbėtojo diplomas ir mokyklos viršininko padėka už iniciatyvumą bei aktyvų dalyvavimą UGM veikloje buvo įteikta ir 34-erių metų Edgarui Šapkui iš Kuršėnų. Nors vyras jau turi profesiją – yra renginių vedėjas, nusprendė įgyti ir dar vieną profesiją. „Ugniagesiu gelbėtoju nusprendžiau tapti, nes tai garbinga profesija, ugdanti discipliną ir profesionalumą, mokanti pasirūpinti kitais ir gelbėti patekusius į nelaimę. Apie šį darbą labai pagarbiai kalbėjo ir mano pažįstamas ugniagesys, jau išėjęs į pensiją. Pasirinkęs šią profesiją sulaukiau ir daug draugų sveikinimų“, – sakė E. Šapkus.
Būsimasis ugniagesys gelbėtojas teigė, jog jį džiugina patogus darbo grafikas ir stabilumas darbe. Pasak E. Šapkaus, mokslus Ugniagesių gelbėtojų mokykloje jis įsivaizdavo šiek tiek kitaip: „Teko derintis prie COVID-19 reikalavimų, daug ką reikėjo daryti kitaip, ne visada galėjome būriuotis, sportuoti.“
Praktiką E. Šapkus atliko Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kuršėnų komandoje. „Norėčiau dirbti šioje komandoje. Nesitikėjau, kad bus tiek daug iškvietimų. Būnant praktikoje degė suodžiai gyvenamųjų namų kaminuose, butai, automobiliai, teko vykti ir į gelbėjimo darbus. Ugniagesio darbas – nuolatinis veiksmas. O kai dar patenki į gerą kolektyvą, jis tampa kaip šeima: kartu dirbame, kartu maistą gaminame.“
Pasak E. Šapkaus, dabartinė politinė situacija pasaulyje jo negąsdina. „Jeigu kiltų karas, ugniagesiai gelbėtojai būtų ta jėga, kuri labai daug padarytų. Tačiau tikiuosi, kad viskas bus gerai. O savo tarnyboje norėčiau mokytis ir tobulėti toliau, kelti kvalifikaciją, norėčiau tapti naru“, – sakė jis.
Paruošta pagal Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informaciją