Devintą kartą bėgimo entuziastai pirmą metų dieną pasitiko trasoje

Devintą kartą bėgimo entuziastai pirmą metų dieną pasitiko trasoje Išaušus 2020-ųjų metų rytui į Jonavą vėl suvažiavo bėgimo entuziastai. Jau ne vienerius metus bėgimo mėgėjai vis renkasi į jau tradiciniu tampantį „Naujametį bėgimą“.

 Anksčiau tokia idėja užgimė bėgimo klubo „Maratonas“ nariams, kurie ir rinkdavosi savotiškai pasitikti naujuosius metus ir pasveikinti vienas kitą. Bendraminčių kasmet vis ėmė didėti ir jau devintus metus pastarieji renkasi į Jonavoje vykstantį bėgimą. Pasirodo, entuziastų bėgti šią dieną yra ne tik Jonavoje, bet bėgikai jau atvyksta ir iš tolimesnių miestų bei rajonų. Šiemet į devintąjį bėgimą susirinko šiek tiek daugiau ne dvi dešimtis sporto mėgėjų ne tik iš Jonavos, bet buvo svečių iš Vilniaus, Šiaulių, Kaišiadorių, Panevėžio, Garliavos, Karmėlavos ar net Kelmės, Vilkaviškio, Birštono. Viso susirinko gan gausus būrys sporto mėgėjų – 42 bėgikai. Ankstesniuose bėgimuose kai kurie dalyviai įveikdavo trumpesnius nuotolius, bet šiemet visi pasišovė nubėgti reikiamus 20 km.

Sausio 1-osios vidurdienį bėgikai rinkosi prie Žemaitės ir P. Vaičiūno gatvių sankryžos ir nuo čia jų trasa driekėsi per Čičinų bei Kurmagalos kaimus, o finišavo Kauno gatvėje prie valymo įrengimų. Jau kelinti metai bėgikams oras būna gan daugiau rudeniškas nei primena gilią žiemą. Taip ir šiemet švietė saulutė, bet vyravo žvarbus vėjas. Visi finišavusieji galėjo pasivaišinti karšta arbata, o rezultatus skelbė ir apdovanojimus teikė Jonavos bėgimo entuziastai, šių neoficialių varžybų sporto klubo „Einius“ prezidentė Gražina Goštautaitė bei Giedrius Povilavičius.

Į šį bėgimą atvyko ir kur kas profesionalesni bėgikai, kurie jau nuo pirmojo kilometro neužleido pirmaujančių pozicijų. Gan stipriai nuo visų atitrūkę bėgikai, patys pirmieji ir pasiekė finišo tiesiąją. Pirmas 20 km nuotolį įveikė panevėžietis, SK „Lukas“ atstovas Tadas Baranauskas, atstumą įveikęs per 1:12.39. Tai šio bėgimo rekordas.

Daugiau nei trimis minutėmis atsiliko ir antras buvo to paties miesto ir klubo atstovas Remigijus Zalumskis (1:15.51). Trečias greičiausias dalyvis buvo atstovas iš Kelmės, „Kasčiukai“ sporto klubo bėgikas Ernestas Vadeikis (1:19.43).

Atskirose amžiaus grupėse visi prizininkai gavo diplomus, o bendroje įskaitoje finišavęs vyrai ir moterys apdovanoti prizais.

Tarp moterų greičiausiai nuotolį įveikė Kauno BMK sportininkė Aurelija Kisieliūtė (1:31.49). Antrą rezultatą pademonstravo birštonietė, atstovaujanti Kauno BMK Modesta Kaminskienė (1:35.37). O štai dėl trečiosios vietos tiesiog kovos nebuvo. Keletas bėgimo entuziastų renginį paįvairino kolektyviniu bėgimu, kai finišą kartu pasiekė keletas dalyvių. Tarp jų buvo net keturios moterys (vilkaviškietė Viktorija Varnagirytė, vilnietė Laura Šlepikaitė, jonavietės Laura Dapkuvienė ir Vilmantė Stašauskaitė). Joms kaip ir pripažinta trečioji vieta, tačiau prizas atiteko vyriausiai dalyvei tarp šių keturių bėgikių – L. Dapkuvienei (BK „Maratonas“).

Vieniems šis bėgimas daugiau buvo tik mėgėjiškas, kad sudalyvauti, įvertinti savo galimybes. Kiti varžėsi ir siekė geresnių rezultatų prieš kitas artimiausias šiais metais varžybas.

Bėgimo organizatorių inf.

„Jonavos sporto“ nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts