Dėl žmonos bei nepilnametės dukters terorizavimo – laisvės atėmimas

Rugsėjo 9 d. Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose buvo užbaigtas baudžiamosios bylos, kurioje Kairių miestelio Šiaulių rajone gyventojas Rimas J. kaltintas dėl nusikaltimų, numatytų Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 2 dalies 1, 3 punktuose bei 145 straipsnio 2 dalyje, padarymo. Vyras nuo 2017-02-07 iki 2021-09-12 terorizavo, gąsdino, grasino nužudyti savo buvusią sutuoktinę bei nepilnametę dukterį.

Sukėlė potrauminio streso sutrikimą

Vyrui pareikštas kaltinimas ilgas ir painus. Keleto metų laikotarpiu padaryta daug įvairių veiksmų, sukėlusių nukentėjusiosioms daug skaudžių išgyvenimų. Nepilnametei dukrai dėl jo veiksmų netgi buvo padarytas nesunkus psichikos sveikatos sutrikdymas. Terorizuodamas ir sistemingai baugindamas, kaltinamasis sukėlė mažametei, o nuo 2020-01-26 nepilnametei dukrai V. (vardo pirmoji raidė yra pakeista) potrauminio streso sutrikimą.

Išpuoliai kartojosi ne kartą

Nustatyta, kad namuose, esančiuose Kairių miestelyje, Rimas J., veikdamas vieninga tyčia, terorizavo ir, naudodamas psichinę prievartą, nuolat baugino nukentėjusiąsias – buvusią sutuoktinę G. ir nepilnametę dukrą V., keldamas joms nuolatinę nerimo ir baimės atmosferą. Tai pasireiškė ne kartą. 2017 m. vasario 7 d., apie 16.00 val. namuose, konflikto su sutuoktine G. metu, jis elgėsi agresyviai,  trankė kumščiu į stalą, o tai girdėdama mažametė dukra išsigando, kad mama bus sumušta ir iškvietė policiją. 2017 m. balandžio 9 d., apie 10.15 val. namuose, matant mažametei V.,  triukšmavo, šūkavo, elgėsi agresyviai su mergaitės mama. 2019 m. balandžio 5 d., apie 18.00 val., konfliktavo su sutuoktine bei grasino ją sumušti, matant mažametei dukrai, kuri bandė apginti mamą, papurkšdama savo tėvui į akis dujų. 2019 m. balandžio 12 d.,  apie 20.00 val., namuose, jis triukšmavo, trankė durimis, vartojo necenzūrinius žodžius, užsimojo ranka prieš mažametę dukrą, dėl ko vaiko teisių apsaugos specialistės ją išvežė iš nesaugios aplinkos. Tos pačios dienos vakare Rimas J. telefonu pagrasino sutuoktinei, kad padegs namus. Tų pačių metų gruodžio mėnesį vyriškis kieme žodinio konflikto metu alkūne tyčia išdaužė žmonos automobilio langą. 2020 m. balandžio 11 d., apie 15.00 val., būdamas namuose, Rimas J. kvietė policiją, nepagrįstai kaltindamas dukters drauges vartojant narkotines medžiagas, reikalavo jas išvežti kaip nepageidaujamus asmenis, neleido joms bendrauti.

Baisūs žodžiai

Ne kartą šis dabar jau 54-erių metų vyras grasino savo žmoną bei dukrą užmušti,  yra pasakęs žodžius: „aš tave padėsiu į pavėsį, pamatysi tu man degsi, užmušiu, pakarsiu, tu negyvensi“  grasino nukentėjusiajai  G. ją  užmušti, pakarti, nužudyti bei sudeginti namus. Nesant mamos namuose, jis ateidavo prie dukters ir jai sakydavo: „ji susigadins savo gyvenimą, kaip sugadino jo“, „jeigu būčiau tavo vietoje, seniai būčiau nusižudęs“, „tu jau seniai turėjai nusižudyti“, „eik pjaustykis savo venas“, „užmušiu tave“, „esi niekam nereikalinga“, vadindamas ją žeminančiais žodžiais, pastoviai grasindamas abiems šeimos narėms, kad jas užmuš, padegs namus, atims viską, užmuš šunį, paskandins katiną. Tokiu būdu nukentėjusiosios buvo sudarytos nepakenčiamos gyvenimo sąlygos.

Prisipažino ir pakeitė gyvenimo būdą

Rimas J. teisme pasakojo, kad dabar su buvusia žmona sutaria gerai, bendrauja, o dukrą matė senokai. Šiuo metu vyras gyvena atskirai. Jis pripažino, kad viskas, kuo skundėsi policijai buvusi žmona, yra tiesa. Jie kurį laiką su buvusia žmona ir dukra gyveno viename kieme, tačiau atskiruose pastatuose. Vyras prisipažino, kad labai nesutardavo su dukra ir buvusia žmona, koneveikdavo dukrą ir buvusią žmoną įvairiais žeminančiais ir necenzūriniais žodžiais. Mano, kad jo veiksmai buvo netinkami ir dėl tokių jo veiksmų žmonai ir dukrai buvo nesaugu gyventi namuose ir dėl to dukrai buvo sutrikdyta sveikata. Netinkamai elgėsi, būdamas neblaivus, alkoholio vartojimas ir turėjo įtakos jo veiksmams, nes, būdamas blaivus, taip nesielgdavo.

Dvidešimt metų košmaro

Pateiksime tik dalį nukentėjusiųjų gyvenimo. Nukentėjusioji ikiteisminio tyrimo metu papasakojo, kad su buvusiu vyru gyveno viename kieme, kur stovi du namai – jos ir mamos. Rimas J. gyveno atskirai jos mamos name. Vyras ateidavo į jos namus, naudodavosi tualetu, šaldytuvu, kartais išvesdavo šuniuką. 2021 m. rugsėjo 10 d. buvęs sutuoktinis visą dieną jai skambinėjo į mobilaus ryšio telefoną, klausinėjo, kur ji yra, ką veikia, ar pas kokius kuilius. Ir taip ištisai visą dieną. Kitą dieną Rimas J. atėjo į buvusios sutuoktinės namus ir prašė jam išvirti obuolienės, nors moteris tuo metu virė aviečių uogienę, po to tvarkė namus. Kai ji atsisakė jam virti obuolienę, Rimas J. pasakė, kad jis ją užmuš, o dukrą uždarys į „durnyną“. Pasak nukentėjusiosios G., Rimas J. taip kalbėdavo kiekvieną dieną, nuolatos, dvidešimt metų, penkis kartus per savaitę.

Kaltė buvo įrodyta

Byloje apklausta nemažai liudytojų, stebėjusių situaciją šeimoje iš šalies. Rimas J. pripažintas kaltu, padaręs nusikaltimus, numatytus Baudžiamojo kodekso 145 straipsnio 2 dalyje ir 138 straipsnio 2 dalies 1, 3 punktuose. Už šiuos nusikaltimus bausmė buvo subendrinta, po to sumažinta trečdaliu ir galutinė bausmė – laisvės atėmimas 1-eriems metams. Šios bausmės vykdymas atidėtas 1 metams, nuteistajam paskiriant pareigas: dalyvauti elgesio pataisos programoje; per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo; per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį nevartoti psichiką veikiančių medžiagų (alkoholio).

Turės sumokėti

Iš Rimo J. priteista 2000 eurų neturtinei žalai atlyginti dėl dukrai sukeltų išgyvenimų. Jis taip pat turės sumokėti 517,85 Eur sumą dėl valstybės garantuojamos antrinės teisinės pagalbos nukentėjusiai dukrai teikimo.

Iki nuosprendžio įsiteisėjimo liko keletas dienų, kadangi nuosprendis per dvidešimt dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismą.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts