Daugiau nei 80 Šiaulių regiono švietimo darbuotojų dalyvavo diskusijoje apie moksleivių antikorupcinį ugdymą

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) organizuotoje nuotolinėje diskusijoje „Skaidrumo link: moksleivių antikorupcinio ugdymo galimybės ir patirtys“ dalyvavo daugiau nei 80 Šiaulių regiono bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų, savivaldybių Švietimo skyrių darbuotojų, Jaunimo reikalų koordinatorių.

Tai antroji tokio pobūdžio diskusija šiais metais. Renginyje STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rita Šikšnienė pristatė jaunimo antikorupcinio ugdymo galimybes ir STT siūlomas naujas, interaktyvias mokymo priemones. „Transparency International“ Lietuvos skyriaus Iniciatyvų koordinatorė Deimantė Žemgulytė ragino mokyklas aktyviai įsijungti į mokyklos dalyvaujamojo biudžeto veiklas ir kartu su bendruomenės nariais patiems spręsti įvairias problemas, siūlyti idėjas.

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto atstovės dr. Rita Toleikienė, dr. Vita Juknevičienė apžvelgė galimų metodų taikymo įvairovę antikorupcinio moksleivių ugdymo procese, pristatė naujausias metodines priemones mokytojams.

„Specialiųjų tyrimų tarnyba daug dėmesio skiria jaunimo skaidrumo vertybių skatinimui ir stiprinimui. Matome, kad vienas efektyviausių būdų yra į šią veiklą įtraukti aktyvius mokytojus ir mokyklų bendruomenes: dalinimasis geraisiais pavyzdžiais ir įžvalgomis, taip pat atviros diskusijos parodo, kad skaidrumą kuriančios idėjos yra įgyvendinamos nesudėtingai, o gaunama visokeriopa pridėtinė vertė. Tokio pobūdžio susitikimai yra geras pavyzdys, kad švietimo bendruomenei rūpi moksleivių pilietinės vertybės“, – teigė Benas Aldakauskas, STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovas.

Ilgametę moksleivių antikorupcinio ugdymo patirtį turinčių mokyklų: Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos, Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos atstovai pasidalino savo patirtimi ir įvairiais moksleivių antikorupcinio ugdymo pavyzdžiais, įgyvendinamomis iniciatyvomis.

Visi diskusijos dalyviai turėjo puikią galimybę praplėsti akiratį, susipažinti bei atrasti naujų ar bendrų veiklos formų ugdant jaunimo antikorupcines nuostatas.

Viena iš pagrindinių STT veiklos sričių – antikorupcinis visuomenės švietimas. Jaunimo antikorupcinis švietimas vykdomas į mokomuosius dalykus ir studijų programas įtraukiant antikorupcines temas. Taip pat organizuojama, skatinama ir prisidedama prie neformalaus ugdymo – jaunimo antikorupcinių akcijų ir renginių.

STT informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts