Dar kartą apie sukčiavimo vingrybes  

 Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos darbuotojai mokė močiutes ir senelius, tėvus ir vaikus neįkliūti į telefoninių sukčių pinkles.

Būreliais, po vieną, pėsti ir važiuoti, nuotaikingi kuršėniškiai rinkosi į Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką.

Sausakimšoje skaitykloje nuotaikingu dramos vaizdeliu „Anūkė išgelbsti močiutę nuo sukčių“ prasideda popietė-paskaita „Medijos ir informacinis raštingumas: kaip išvengti sukčiavimo“ ir Suaugusių mokymosi savaitei skirti informacinio raštingumo mokymai „Mokymosi galia ir žavesys“.

Šauniai, vaizdingai, linksmai, atspindint šiandien dažnai pasikartojančias situacijas, vaidino Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos skyrių vedėjos Janina Spulginienė ir Karolina Jasiukevičiūtė.

Bibliotekos socialiniai partneriai – Šiaulių rajono Švietimo pagalbos tarnybos, Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai, bibliotekos skaitytojai, Kuršėnų miesto bendruomenės nariai labai dėmesingai klausėsi Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Bendruomenės policijos pareigūno Donato Verkio paskaitos.

Pareigūnas labai išsamiai ir svarbiausia suprantamai papasakojo apie šiandienos rykštę – įvairiausius sukčiavimo būdus ir kaip su jais susidoroti. Primygtinai prašė saugotis patiems, būti budriems, nepasiduoti jokioms manipuliacijoms, neatskleisti jokių asmens duomenų, kodų, atidžiai prižiūrėti savo turtą, sveikatą, gyvybę.

Vienu iš svarbiausių saugos būdų pareigūnas įvardijo gerus santykius su kaimynais, kurie gali pagelbėti, patarti, prižiūrėti sodybą ar butą.

Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė popietės klausytojams perdavė nuoširdžius Seimo narės  Rimos Baškienės linkėjimus, padėkojo pareigūnui D. Verkiui, bibliotekos darbuotojoms, palinkėjo saugaus gyvenimo, kvietė dalyvauti turininguose bibliotekos renginiuose.

Pasibaigus popietei, dalis klausytojų dalyvavo informacinio raštingumo mokymuose bibliotekos Internetinėje skaitykloje.

Šauniai padirbėjo ir kantriai senjorus mokė Šiaulių rajono Švietimo pagalbos tarnybos darbuotojas Remigijus Danielius ir jaunieji savanoriai.

Tai buvo finalinis renginys, skirtas Lietuvos kultūros tarybos remiamam projektui „Išdrįskime pasitikti kintantį pasaulį“, kurį vykdo Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka.

Vida RAGAUSKIENĖ
Astos URBELIENĖS ir Karolinos JASIUKEVIČIŪTĖS nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts