Būtiniausi dalykai ruošiant automobilį ilgai kelionei

Nors skrydžiai į įvairiausias šalis dažnai nėra brangūs, nemažai turistų vis tiek renkasi keliones automobiliu dėl unikalios patirties. Keliaudami automobiliu galite suplanuoti aplankyti daugiau žinomų vietų pakeliui, o ir pačios kelionės dažnai būna labai smagi ir įsimintina atostogų dalis. Tačiau, planuodami automobiliu įveikti šimtus ar tūkstančius kilometrų, turite juo pasitikėti.

Siekiant, kad pasitikėjimas būtų pagrįstas, kelionei reikėtų atitinkamai pasiruošti. Štai keletas dalykų, kuriuos būtina atlikti prieš leidžiantis į kelionę automobiliu.

Atlikite techninį aptarnavimą

Jeigu norite kelionės metu išvengti nenumatytų gedimų, pirmiausiai turėtumėte nuvykti į autoservisą techniniam aptarnavimui bei įvairių mazgų patikrai. Net jeigu kai kurių darbų atlikti dar nereikia, ankstesnis jų atlikimas tikrai nepakenks.

Variklio alyvos keitimas

Dažniausiai automobilio variklio alyvą rekomenduojama keisti kas 10-15 tūkst. kilometrų. Intervalai kartais būna ilgesni, jeigu alyva yra aukštos kokybės arba pats automobilio gamintojas teigia, kad alyvą galima keisti ir rečiau. Bet kokiu atveju, jeigu ruošiatės į tolimą kelionę, alyvą galėtumėte pasikeisti ir anksčiau.

Kelionės metu variklis be perstojo veiks ilgą laiką ir gali pasiekti ganėtinai aukštą temperatūrą. Alyvos keitimas nėra brangus, bet turi itin didelę įtaką variklio ilgaamžiškumui.

Visų skysčių patikra

Prieš iškeliaudami patikrinkite stabdžių, aušinimo, langų bei kitų skysčių lygius ir įsitikinkite, kad jie niekur neprasisunkia. Jeigu pastebėjote, kad kažkurį skystį reikia papildyti, suraskite nuotėkį ir suremontuokite, nes kelionės metu pažeista vieta gali visiškai pratrūkti, jus pastatant į labai nepatogią padėtį.

Papildykite kondicionierių

Net jeigu keliausite ne karštomis dienomis, kondicionierius vis tiek yra būtinas atributas. Vasarą kondicionierius palaiko normalią temperatūrą, o rudenį bei žiemą pašalina drėgmę salone. Taigi, net jeigu kondicionierius veikia, nedvejokite ir patikrinkite bei papildykite jį profilaktiškai.

Šviesos bei valytuvai

Ilgos kelionės metu ant lango pastebėsite kiekvieną valytuvų paliktą nenuvalytą juostą bei girdėsite jų keliamą triukšmą, todėl prieš kelionę reikėtų pasikeisti arba bent jau įsigyti atsarginius valytuvus. Taip pat patikrinkite visas šviesas, posūkius bei salono lemputes – neišvykite iš namų su perdegusiais žibintais.

Pasirūpinkite geromis padangomis

Turbūt net nereikia pasakoti, kokią didelę įtaką jūsų saugumui turi padangos. Nuo jų priklauso stabdymo kelias, automobilio charakteristika posūkiuose bei sukibimas su keliu. Patikrinkite padangų protektoriaus likutį ir įsitikinkite, kad šalyse, į kurias keliaujate, jis yra leistinas. Ypatingai būkite atidūs, jeigu naudojamos padangos žiemai, nes kai kuriose šalyse yra griežtesni reikalavimai dygliuotoms padangoms ir skiriasi reikalavimai protektoriui.

Vis dėlto, jeigu išvykstate į kelionę ne žiemos metu, jums gali pilnai pakakti ir universalių padangų. Jos puikiai tinka sunkiai nuspėjamoms orų sąlygoms. Jas rasite čia – tiesiog pasinaudokite paieškos filtru ir išsirinkite jums tinkamus matmenis.

Patikrinkite visus dokumentus

Vykdami į kelionę turite nepamiršti ne tik paso ir piniginės, bet ir automobilio registracijos dokumentų ir pasirūpinti draudimu užsienyje. Drausdami automobilį atidžiai peržiūrėkite šalis, kuriose draudimas galioja.

Taip pat pravartu kartu vežtis ir automobilio vartotojo vadovą. Jeigu jo neturite, tai tikrai turėtumėte rasti skaitmeninę versiją internete, kurią galite atsispausdinti arba atsisiųsti į telefoną arba kompiuterį.

Nuplaukite ir išvalykite automobilį

Ar žinojote, kad purvinas automobilis kenkia aerodinamikai ir didina degalų sąnaudas? Savaime suprantama, pokytis yra labai mažas, bet kelionę tikrai maloniau pradėti švariame ir tvarkingame salone. Keliaudami automobiliu ir taip išpurvinsite tiek jo išorę, tiek vidų, todėl nesinorėtų po visa ta betvarke paslėpti dar ir įsisenėjusį purvą.

Total
0
Dalinasi
Related Posts