Bibliotekos laiko duris pravėrus…            

   Kužių miesteliui 2017 –ieji metai yra išskirtiniai. Miestelis skaičiuoja 365-uosius metus, o Kužių biblioteka švenčia 70 metų jubiliejų.

Sklaidyta bibliotekos istorija

Į Kužių seniūnijos salę rinkosi garbūs svečiai ir bibliotekos skaitytojai. Prie salės durų visus įeinančius pasitiko bibliotekos savanoriai, Kužių gimnazijos mokiniai, kurie maloniai dėkojo už atvykimą bei įteikė mažas dovanėles.

Švelnia smuiko melodija renginį pradėjo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo Kužių salės meno vadovė Kristina Lučinskaitė . Kužių gimnazijos moksleivės Ieva Mejerytė ir Dominyka Lileikytė skaitė gražius ir prasmingus žodžius apie knygą, skaitymą, biblioteką. Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė, Nijolė Viktoravičienė, dirbanti jau dvidešimt pirmuosius metus bibliotekoje, apžvelgė istoriją. Ji pasakojo, kad miestelio centre, kur dabar vyksta miestelio šventės, o paprastomis dienomis įsikuria prekiautojai, stovėjo nedidelis medinis pastatas. 1947 m. čia įsikūrė Kužių miestelio biblioteka. Tame pačiame pastate tilpo ir apylinkės vykdomasis komitetas ir ryšių skyrius (paštas) bei biblioteka. Iš tikrųjų tai buvo tik nedidelė skaitykla. Tuo laikmečiu visos knygos patekdavo į biblioteką praėjus 2-3 metams po jų išleidimo. Tačiau džiugino ir tai.

Bibliotekoje dirbo gausus būrys darbuotojų: Stasė Čepulytė, Michalina Kildišienė, Dalia Liutkuvienė.

Buvusi bibliotekininkė Janina Tumaitė-Songailienė atvyko į šventę ir papasakojo apie dienas, praleistas tarp knygų Kužių bibliotekoje. Svečių būryje ji sutiko ir buvusių savo skaitytojų.

Nuo 1996 metų bibliotekoje dirba Nijolė Viktoravičienė. Šiandien Kužių biblioteka yra šiuolaikiška, moderni, siūlanti inovatyvias paslaugas bendruomenės nariams, norintiems realizuoti savišvietos, saviraiškos poreikius.

Biblioteka visada buvo atvira visuomenei. Ne tik su puikiu knygų fondu ar naujausiomis technologijomis, bet ir veikla. Šventinės popietės metu buvo prisiminti patys reikšmingiausi ir palikę didžiausią įspūdį skaitytojams ir kitiems miestelio gyventojams renginiai. Video medžiaga apie renginį, skirtą Maironio metams, nukėlė į praeitį ir vėl priminė, apie gražų bibliotekos ir mokyklos bendradarbiavimą. Buvo prisiminti vykdyti projektai, šventės, popietės ir kiti renginiai. Tiek jų nebūtų, jei ne glaudus bendradarbiavimas su Kužių gimnazijos, lopšelio-darželio „Vyturėlis“ bendruomenėmis bei seniūnijos darbuotojomis. Už tai ir dėkojo Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida  Klupšaitė.

Sveikinimų negailėta

Jubiliejaus proga pasveikinti atvyko gausus būrys svečių. Šiaulių rajono mero pavaduotojas Algis Mačiulis linkėjo bibliotekai ir toliau išlikti stipriai ir moderniai. Rajono Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus linkėjo bibliotekai būti šiuolaikiška ir inovatyvia bei pritraukti kuo daugiau skaitytojų. Kužių seniūnė Jolanda Rudavičienė džiaugėsi, kad daugeliui gyventojų biblioteka tapo tarsi antraisiais namais. Džiaugėsi bendrais darbais ir Kužių gimnazijos direktorė Roma  Meinoriutė. Apie tai, kad vaikučiai laukia pasakų ir naujų edukacinių užsiėmimų, kalbėjo lopšelio-darželio direktorė Aurelija Kasparukienė. Nuolatiniai bibliotekos rėmėjai ir ilgamečiai skaitytojai Laima ir Kęstutis Petrauskai, prisiminė jaunystės dienas, kaip skubėdavo į biblioteką, jei sužinodavo, kad yra gauta naujų knygų.

Pasidžiaugti gražia švente ir pasveikinti su jubiliejumi atvyko ir kolegės iš Gilaičių, Ginkūnų, Verbūnų bei buvusi ilgametė Šiaulių rajono viešosios bibliotekos direktorė Birutė Litevkienė. Kaip ir kiekvienoje šventėje, taip ir šioje skambėjo muzika. Dainavo lopšelio- darželio, gimnazijos vaikai, ansamblio „Ringuva“ senjorės.

Visi šventinės popietės dalyviai išsiskirstė pasivaišinę rėmėjų Tomos ir Remigijaus Liutkų dovanotu tortu.

Nijolė VIKTORAVIČIENĖ
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Rasos LUKAUSKIENĖS nuotr.
Kužių bibliotekos nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts