Bausmės  neišvengė, o naujų problemų prisidarė

Liepos 11-osios  vakare Vilniaus oro uoste  nusileidęs lėktuvas iš saulėtosios Ispanijos atgabeno ne tik  atostogaujančius turistus, bet ir antrankiais surakintą Šiaulių apskrities policijos pareigūnų metus ieškotą Gintarą Stankūną.

43 metų vyras užsienio šalyje siekė pasislėpti nuo Lietuvos teisėsaugos ir išvengti bausmės už Lietuvoje padarytą nusikalstamą veiką – neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti.

Ne kartą už vagystes ir neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis jau teistam šiauliečiui nuosprendis už paskutinę nusikalstamą veiką buvo paskelbtas 2016 metų gruodį. Jam buvo  buvo inkriminuotas    narkotinių ir psichotropinių medžiagų laikymas bei jų platinimas. Šiaulių pareigūnai  2014 metų vasarą užfiksavo G. Stankūno kvaišalų platinimo atvejį o  Šiauliuose, Radviliškio g., esančio daugiabučio namo rūsio sandėliuke, priklausančiame butui, kuriame tuo metu jis gyveno,  aptiko didelį jų kiekį – apie 253 g kanapių, apie 178 g birios medžiagos, kurios sudėtyje  rasta amfetamino,   apie 20 g birios medžiagos, kurios sudėtyje  rasta heroino, 95 ekstazio tabletes.  Teismas vyrui skyrė aštuonerių metų  ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Ikiteisminio tyrimo pradžioje  šiaulietis buvo suimtas, tačiau po metų teismas jam skyrė kitas kardomąsias priemones, nesusijusią su laisvės atėmimu – 8500 eurų užstatą ir dokumentų paėmimą, periodinę registraciją policijos įstaigoje bei rašytinį pasižadėjimą neišvykti. 2017 metų balandžio 7 d.  išgirdęs  teismo nuosprendį, vyras į belangę nepanoro ir nuo policijos pareigūnų ėmė slapstytis – jo gyvenamojoje vietoje durų niekas neatidarė, telefonu jis neatsiliepė, o žmona teigė, kad su su vyru nebendraujanti ir apie jo buvimo vietą nežinanti. Dėl to  jam buvo pradėtas naujas ikiteisminis tyrimas – dėl vengimo atlikti paskirtą laisvės atėmimo bausmę. O tai reiškia, kad  paskirtoji    aštuonerių metų  ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmė pailgės, nes Baudžiamasis kodeksas už   vengimą atlikti  laisvės atėmimo bausmę numato baudą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

2017 m. balandį buvo paskelbta šio vyro paieška. Šiaulių apskrities policijos pareigūnams nustačius, kad G.Stankūnas  slapstosi Ispanijos pietuose,  inicijuotas Europos arešto orderio  jam sulaikyti ir  suimti išdavimas.

Šiaulių kriminalistai intensyviai dirbo toliau ir šių metų gegužę pradėjo ruoštis ieškomojo sulaikymo operacijai. Ispanijos kriminalistams perdavę visą reikalingą informaciją, jie gegužės 27 d. sulaukė kolegų informacijos, kad šiaulietis sulaikytas Alikantės oro uoste, kai atėjo pasitikti iš Lietuvos pas jį atskridusios 21-nerių metų draugės. Atostogauti saulėtoje šalyje susiruošusi mergina liko it musę kandusi, kai pareigūnai, uždėję antrankius, jos draugą išsivedė iš oro uosto ir merginą paliko nežinioje. Per daugiau nei mėnesį trukusią ekstradicijos procedūrą sulaikytasis turėjo progos susipažinti su Ispanijos kalėjimu.

 

Taigi liepos 11-osios vakare, po metų gyvenimo slapstantis užsienyje, G. Stankūnas buvo parskraidintas į Lietuvą. Vyras grįžo į gimtinę, tik ne į savus, o į valdiškus namus – jį priglaudė Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas, iš kurio jis keliaus atlikti bausmės į pataisos namus. Taigi slapstydamasis nuo bausmės atlikimo, vyras  prisidarė naujų problemų –  dėl vengimo atlikti paskirtą laisvės atėmimo bausmę pradėtas ikiteisminis tyrimas pailgins jo buvimą nelaisvėje. Be to, gresia ir nemenki materialiniai nuostoliai – bus sprendžiamas klausimas dėl ekstradicijos išlaidų apmokėjimo, į kurias įskaičiuojami jo paties ir jo pargabenti vykusių dviejų pareigūnų kelionės bilietai,  kriminalistų komandiruotpinigiai bei nakvynė viešbutyje.

 

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts