Baigiamasis projekto „Medijos – kūrybinės technologijų dirbtuvės“ susitikimas su žaidimų kūrėju Žilvinu Ledu

Lapkričio 6 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius įgyvendindamas projektą „Medijos – kūrybinės technologijų dirbtuvės“, kurį dalinai finansuoja Lietuvos Kultūros taryba, suorganizavo vieną iš paskutiniųjų projekto veiklų – susitikimą su informatiku Žilvinu Ledu. Jis daugiau kaip 8 metus kuria vaizdo žaidimus ir yra vienas iš žaidimų kūrimo studijos „Tag of Joy“ steigėjų bei techninis vadovas, dėsto žaidimų kūrimo kursą Vilniaus universitete bei aktyviai dalyvauja Lietuvos žaidimų kūrėjų bendruomenėje.

Susitikimas su  informatiku vyko daugiau nei valandą, nes būta apie ką kalbėti, sužinoti ir diskutuoti. Pradžioje Ž. Ledas įtraukdamas vaikus ir jaunimą į pokalbį apie žaidimų kūrimą apžvelgė, kokia kompiuterinių žaidimų kūrimo situacija yra Lietuvoje, kokios Lietuvių sukurtos žaidimų programėlės yra populiariausios, kodėl įvairaus amžiaus žmonės žaidžia žaidimus. Pristatė ypač įdomų ir daug kompiuterinių žaidimų entuziastų dėmesio susilaukiantį renginį „LT Game Jam“. Tai renginys, vykstantis 48 valandas, kurio metu įvairaus amžiaus žmonės, neprofesionalai kuria kompiuterinį žaidimą, mobiliąją programėlę arba išmanų stalo žaidimą.

Vėliau pereita prie svarbių, kompiuterinių žaidimų kūrimo temos, akcentų. Prisiminta, kokių profesijų žmonės kuria žaidimus, kokių savybių, įgūdžių turi turėti žmogus, norintis sukurti žaidimą. Kuriant mėgėjišką ar profesionalų žaidimą būtini scenaristai, dailininkai, modeliuotojai, animuotojai, garsistai, programuotojai ir testuotojai. Būtent tokiomis pareigomis ir buvo pasidalinta vienoje iš svarbiausių projekto veiklų tai 2019 m. spalio 19-20 dienomis vykusioje dieninėje edukacinėje-kūrybinėje žaidimų kūrimo stovykloje, kurios metu vaikai ir jaunimas kūrė žaidimą „Kelionė po Šiaulių rajoną“. Susitikime neapsieita ir be taip mėgstamų jaunimui žaidimų. Kadangi svečias yra sukūręs nemažai žaidimų, visi susirinkusieji buvo pakviesti išbandyti vieną iš jų. „Herojus nuo šiandien“ – tai vaizdo žaidimas, skirtas įvairaus amžiaus žaidėjams. Žaisdami žaidimą visi žaidėjai įgyja aukštąjį išsilavinimą maisto gelbėjimo srityje.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos pavaduotoja

Total
0
Dalinasi
Related Posts