Atnaujinti reikalavimai grožio paslaugas teikiantiems darbuotojams

Sveikatos  apsaugos  ministerija, atsižvelgdama į nepalankią COVID-19  ligos  (koronaviruso infekcijos) epideminę  situaciją  ir  nuo  2020  m.  kovo  16  d.  00.00  val.  šalyje  paskelbtą  karantino  režimą,  teikia rekomendacijas dėl grožio paslaugų teikimo veiklos organizavimo karantino metu.

Kirpyklų bei nagų priežiūros salonų darbuotojai nuo šiol galės klientus aptarnauti dėvėdami tik apsaugines veido kaukes. Siekiant užtikrinti saugų klientų aptarnavimą, jas privaloma keisti po kiekvieno kliento.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, teikiant plaukų priežiūros (plaukų plovimo, plaukų kaukių dėjimo, kirpimo, skutimo, šukuosenos formavimo, dažymo, ilgalaikio plaukų sušukavimo, plaukų priauginimo, tiesinimo, barzdų kirpimo) ir nagų priežiūros (manikiūro, pedikiūro, dirbtinių nagų priauginimo) paslaugas nuo šiol nebūtina naudoti vienkartines pirštines, apsauginius akinius ar apsauginius veido skydelius.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, kaip ir iki šiol, kirpyklos ir nagų priežiūros salonai savo paslaugas gali teikti tik ribodamos klientų srautus. Vienam klientui turi būti užtikrintas ne mažesnis kaip 10 kv. m. plotas arba vienu metu paslaugos gali būti teikiamos tik vienam žmogui. Taip pat svarbu užtikrinti, kad tarp klientams paslaugas teikiančių darbuotojų darbo vietų būtų ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Jeigu 2 metrų atstumo tarp darbo vietų užtikrinti negalima, leidžiama dirbti tik kas antroje darbo vietoje.

Į paslaugų teikimo vietas gali būti įleidžiami tik tie klientai ir kiti lankytojai, kurie dėvi apsaugines kaukes ar kitas apsaugines veido priemones.

Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą pateikti informaciją, kad paslaugų teikimo vietoje nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims: vyresnio nei 60 m. amžiaus žmonėms,  sergantiems žmogaus imunodeficito viruso liga, piktybiniais navikais (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai), cukriniu diabetu, širdies ir kraujagyslių ligomis su lėtiniu širdies nepakankamumu 2-4 laipsnio, lėtinėmis kvėpavimo organų ligomis su kvėpavimo nepakankamumu, lėtinėmis inkstų ligomis su inkstų nepakankamumu, turintys būklę po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos, turintys ligų, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapijas ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai, ligų, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną ir ligų, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai, įgimtas imunodeficitas, kitų sunkių lėtinių ligų, kai taikomas imunosupresinis gydymas.

Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą turi būti informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.).

Prie įėjimo į paslaugų teikimo patalpą ir tualetą gerai matomoje vietoje pakabinti vartotojų ir kitų lankytojų rankų dezinfekcijai skirtą priemonę, esant galimybei prie įėjimo į tualetą padėti vienkartinių pirštinių.

Visuomenės informavimo centro (VIG) inf.

SAM nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts