Atėję ieškoti sugėrovo, išėjo apiplėšę senolę

Vieną praėjusių metų gruodžio dieną 20-ties ir 23 metų šiauliečiai gėrė tol, kol pametė galvas dėl  jiems tuo momentu gyvybiškai labai svarbaus pasirodžiusio klausimo, susijusio su jų trečiojo sugėrovo mįslingu elgesiu    – kodėl šis, naktį prisijungęs prie jų puotos, staiga ėmė ir išėjo nieko jiems nepaaiškinęs ir su jais neatsisveikinęs.

Vaikinai, ieškodami atsakymo į šį klausimą, nupėdino į K. Kalinausko g. esančius sugėrovo namus, tačiau jo čia nerado. Duris jiems pravėrusi pastarojo motina sustabdyti neprašytų svečių nepajėgė:  vienas ateivių  jėga atlapojo duris ir moterį nubloškė į namo vidų,  ranka sugriebęs už kaklo, ėmė ją  smaugti, o kitas užspaudė jos burną. Alkoholiu aptemdytas įsibrovėlių protas kontroliuoti jų elgesio nebepajėgė: pamiršę, kad  vizito į svetimus namus tikslas buvo surasti sugėrovą, jie savo žvilgsnį nukreipė  į kambaryje buvusius daiktus.  Moteriai atėmę galimybę priešintis ir susirinkę jai priklausančią piniginę su 6 eurais, pakuotę žuvies taukų kapsulių,  peilių rinkinį  bei jos sūnui priklausantį nešiojamąjį kompiuterį „Lenovo 110S“ ir du vyriškus laikrodžius, vaikinai  išpėdino. Kadangi kelionė iš apiplėštų namų buvo sunki, nes išgertas alkoholio kiekis vis veržėsi lauk, vaikinai dalį pavogtų daiktų išbarstė, kompiuterį už 20 eurų įkeitė pakelyje pasitaikiusiame lombarde, vieną laikrodį sudaužė…

23 metų šiaulietis, palydėjęs iki namų savo bendražygį, nutarė sugrįžti į nusikaltimo vietą ir  iš apiplėštos moters sūnaus išgirsti atsakymą  – kodėl gi šis iš išgertuvių išėjo su jais net neatsisveikinęs. Ant savo namų slenksčio vėl išvydusi plėšiką,   senolė apstulbo.  Išgąstis atlėgo, tik pasirodžius jos sūnui ir į senolės pagalbos šūksmą atskubėjusiems policijos pareigūnams.  Nusikalstama veika įtariamas šiaulietis, kuriam buvo nustatytas 2,08 prom. girtumas,  atsidūrė už grotų. Jo 20- metis bendrininkas bandė nuo pareigūnų slapstytis.  Tačiau po trijų savaičių jis irgi atsidūrė už grotų. Abu įtariamieji teisėsaugai pažįstami, nes už įvairius nusikaltimus yra ne kartą teisti. Dėl plėšimo jiems pareikšti įtarimai, o  20-mečiui  dar teks atsakyti ir už vagystę, kurią atskleidė  plėšimą tyrusios tyrėjos budrumas.

Apžiūrint  jo telefoną, buvo rasta žinutė su siūlymu pirkti mobilaus ryšio telefoną  „Huawei P10 Litle“. Tyrėja, paieškojusi informacijos  registruojamų įvykių duomenų bazėje, nustatė, kad 2017 m. gruodžio 31 d. dėl minėto mobilaus ryšio telefono  dingimo su pareiškimui į policiją  buvo kreipusis šiaulietė.  Tyrėjai pavyko surinkti  įrodymus, kad  minėtą nusikaltimą įvykdė tas pats 20-metis įtariamasis, dalyvavęs apiplėšiant senolę. Telefonas grąžintas savininkei.

Abiems įtariamiesiems skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su prokurorais ikiteisminį tyrimą dėl jų nusikalstamos veikos jau baigė ir bylą perdavė nagrinėti teismui.

 

                    Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts