Artėja šaligatvio remonto pabaigtuvės, tačiau ar jos bus laiku?..  

Kuršėnų miesto gyventojus, gyvenančius Ventos gatvėje, neramina iki šiol teberemontuojamas šaligatvis, nes darbininkai, anot jų, dirba labai lėtai. Nors dabar darbai vyksta prie Pavenčių mokyklos-daugiafunkcinio centro, tačiau dalis šaligatvio kitoje gatvės pusėje primena „tarką“.


Darbininkai neskuba?..

Į redakciją paskambinusi Ventos gatvėje gyvenanti mama guodėsi, jog kaskart su baime laukia iš mokyklos grižtančio sūnaus.

„Mes gyvename toje gatvės pusėje, kur tvarkomas šaligatvis, todėl vaikas iš mokyklos namo eina važiuojamąja kelio dalimi arba kerta gatve bet kurioje vietoje ir eina jau sutvarkytu šaligatviu. Prieš keletą dienų ėjau pasitikti sūnaus, todėl mačiau, kaip darbininkai dirba. Kadangi viršininko, kiek supratau nebuvo, tai jie daugiau rūkė ir be jokio tikslo vaikščiojo, negu dirbo“, – sakė moteris. Redakcijos ji teiravosi, kada bus baigti darbai, jei taip dirbama.

Anot dar vienos skaitytojos, darbai juda gana lėtokai, nes darbininkų būna vos po du ar tris.

„Gerai, kad dar nors nelyja, o jeigu lytų, tai vėl niekas nedirbtų, o gal būtų atvirkščiai“, – sakė ji.

Darbų eiga patenkinti ne visai

Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Žirgulis sakė, jau daugiau nei savaitę šaligatvio tvarkymo darbai vyksta, nors jie, kaip darbų užsakovai, taip lėtai atliekamais šaligatvio tvarkymo darbais nėra visai patenkinti.

„Įmonės, atliekančios darbus, vadovas praėjusiais metais vis rasdavo pasiteisinimų, kodėl darbai taip lėtai juda. Dėl visko būdavo vis kalti kiti, o ne jie patys. Pernai techninės priežiūros inspektorius, turėjo nemažai priekaištų dėl darbų kokybės. Šaligatvyje kitoje gatvės pusėje brokas kol kas iki šiol neištaisytas. O laikrodis tiksi. Visus darbus rangovai turėtų pabaigti iki birželio pradžios, nors juos turėjo atlikti iki kovo pradžios, tačiau dėl projektavimo nesusipratimų darbų pabaiga buvo pratęsta“, – sakė vedėjo pavaduotojas.

A. Žirgulis redakcijai sakė, jog projekto įgyvendinimui numatyta beveik 300 tūkstančių eurų, iš kurių beveik 135 tūkstančiai eurų Europos Sąjungos, o apie 161 tūkstantį – rajono biudžeto lėšos.

Jis redakcijai aiškino, jog su rangovais atsiskaityta tik už priduotus darbus, kurie patvirtinti pridavimo aktais ir ant jų yra techninio prižiūrėtojo parašas.

„Atliksime laiku“

Jau esame rašę, kad šaligatvio renovacijos Ventos gatvėje darbus atlieka Savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi Alfonso Jokūbaičio firma „Vorupė“. „Rekvizitai.lt“ oficialiai skelbiama, kad šiuo metu įmonėje dirba 12 apdraustų darbuotojų, o jos Kelmės filiale informacijos apie įmonės darbuotojus nėra.

„Kuršėnų krašto žinių“ pakalbintas įmonės vadovas Alfonsas Jokūbaitis sakė, jog darbų pridavimo terminas – birželio 4-oji.

„Tik praėjusią savaitę pradėjome pagrindinius darbus – toliau tvarkome šaligatvi nuo Maironio gatvės iki miesto parko. Jau baigėme įrengti šaligatvio pagrindą. Gal dar šią savaitę sudėsime bortelius ir paklosime neįgaliųjų juostą. Dar kovo mėnesį, kai negalėjo tvarkyti šaligatvio, sutvarkėme gerbūvį, pasėjome žolę“, – aiškino įmonės vadovas.

Pasak jo, iki nustatyto termino bus ištaisytas ir asfalto brokas – asfaltas bus nufrezuotas ir paklotas naujas sluoksnis. Įmonės vadovas negalėjo tiksliai pasakyti, kodėl atsirado brokas, bus įrengta perėja prie mokyklos.

Aistros socialiniuose tinkluose

Pirmiausia aistros kilo socialiniuose tinkluose. Prieš praėjusių metų rugsėjo 1-ąją pasirodė vartotojos žinutė apie taip ir tebesitęsiančius šaligatvio tvarkymo darbus Ventos gatvėje.

„Būtų įdomu sužinoti, kada turėsime šaligatvį Pavenčiuose? Rugsėjo 1-oji – už kelių dienų. Iki stotelės kol nueisi, kojas gali išsisukinėti. Kaip mokiniai eis į mokyklą, į Kūrybos namus? Žinant, kokios pelkės būna per lietų Ventos gatvėje, kaip reiks pereit neišmaudytam? Dirba kada kas nori, vienas-du darbininkai“, – rašė tuomet vartotoja Edita.

Į tai socialiniuose tinkluose buvo reaguota gana piktai. Kritikos strėlės skriejo ir projekto užsakovo – rajono Savivaldybės administracijos, ir projekto rangovo link.

Žmonės tvirtino nesuprantantys, ką veikia rangovai, kad tokiomis gražiomis dienomis nedirba. Redakcija sulaukė ir pasipiktinusių gyventojų skambučių.

„Gatve vaikščiojame ne tik mes, pensininkai, bet ir vaikai skubantys į Kūrybos namus ar einantys į Pavenčių mokyklą-daugiafunkcį centrą, nes kitur eiti nėra kur. Kitoje gatvės pusėje šaligatvis irgi pradėtas ardyti. niekaip nesuprantame, kodėl darbininkai ėmėsi darbų kitoje gatvės pusėje nebaigę tvarkyti vienos pusės šaligatvio. Visą vasarą čia beveik niekas nedirbo. Kai kada pasirodydavo vienas ar du darbininkai. Tačiau ir jie dažniau sėdėdavo ant bortelio, negu ką nors dirbdavo. Vos keletą dienų per visą vasarą yra tekę matyti, kad dirbtų daugiau nei penki žmonės“, – savo pastebėjimais dalijosi skaitytojai.

Tuomet įmonės vadovas tvirtino, jog darbai vyksta pagal grafiką, broką irgi žadėjo ištaisyti.

„Vasarą darbai buvo sustoję todėl, kad užsakovas (rajono savivaldybė) ilgokai derinamas techninio projekto pataisymus, nes projektas neatitiko aplinkosauginių reikalavimų, kadangi šaligatvis ėjo arti medžių, Kad nebūtų pažeistos medžių šaknys atstumas turi būti iki 50 centimetrų“,– aiškino įmonės vadovas.

Pasak jo, projektas suderintas tik liepos 31 dieną.

A. Jokūbaitis nurodo ir dar vieną priežastį.

„Kitoje gatvės pusėje darbų negalėjome pradėti, nes ties Ventos gatvės 75A namų nebuvo iškeltas aukštos įtampos kabelis. Jį iškėlė tik šią savaitę“, – aiškino vadovas.

Ar bus laiku atlikti darbai? Rajono savivaldybėje kol kas niekas tiksliai atsakyti nesiryžta, tačiau įmonę žada bausti, jeigu visų darbų nespės atlikti iki nustatyto termino.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts