Ar nuteistiesiems vieta šalia vaikų?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Birželio 29 d. Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdyje  daug aistrų sukėlė bendradarbiavimo sutarties pasirašymo klausimas tarp Šiaulių tardymo izoliatoriaus bei Šiaulių rajono savivaldybės.

Tardymo izoliatoriaus atstovai primygtinai reikalavo, jog nuteistiesiems būtų leista dirbti savivaldybės teritorijoje veikiančiuose vaikų dienos centruose ir kitose viešosiose įstaigose – taip būtų vykdomas nuteistųjų integracijos į visuomenę didinimas bei išliekamąją vertę turinčių daiktų sukūrimas Šiaulių rajonui.

Tačiau Tarybos narių nuomone, nuteistiesiems tikrai ne vieta šalia vaikų ir sutartį buvo siūloma pakeisti – nuteistiesiems leisti dirbti tik tose viešosiose įstaigose, kurios nevykdomas darbas su vaikais.

Pasak šį klausimą pristačiusios Socialinės paramos skyriaus vedėjos J. Šiuparienės, nemažos patirties dirbant su nuteistaisiais turi V. Bacys – nuo 2018 m. Aukštelkės vaikų dienos centras bendradarbiauja su Tardymo izoliatoriumi ir nuteistieji padėjo įrengiant  patalpas antrajam Dienos centrui. Darbai vykdavo dažniausiai savaitgaliais, tad nuteistieji su vaikais nekontaktuodavo.

Į šį argumentą sureagavo Tarybos narė A.Grakauskienė: „Jeigu Dienos centras yra veikiantis, tai vaikai kitomis dienomis dirba kaip statybų aikštelėse, tai protu nesuvokiama. Įstatyme nurodyta, kad nuteistieji bendradarbiaudami turi  tam tikrų išlygų, bet kad jie  dirbtų ten, kur yra vaikai, aš kategoriškai prieš“.

Kolegę palaikė ir Tarybos narys  J. Novogreckis: „Dienos centruose renkasi pažeidžiami vaikai, kurie gyvena pažeidžiamose šeimose ir neturi galimybės būti namuose. Ir mes ramiai įsileidžiame nuteistuosius iš kalėjimo pabendrauti su vaikais ir perduoti patirtį. Tai gal įrašykime ir darželius, jog kai vaikai miega, kad nuteistieji šienautų aplinką, tvarkytų patalpas, įtraukime ir mokyklas“.

Tarybos narys A. Mačiulis bandė užstoti Tardymo izoliatoriaus klientus sakydamas, jog gal visuomenė per daug blogai galvoja apie tuos žmones – jie nemažai padėjo talkindami Kurtuvėnuose, buvo geri darbininkai.

Po politikų ginčų buvo nutarta savivaldybės bei Šiaulių tardymo izoliatoriaus bendradarbiavimo sutarties klausimą atidėti kitam Tarybos posėdžiui ir sutartį koreguoti – įrašyti, jog nuteistiesiems nebūtų leidžiama dirbti Vaikų dienos centruose.

Agnė DapkutėTotal
0
Dalinasi
Related Posts