Apsimetėlių policininkais nusikalstamą „spektaklį“ nutraukė tikri policininkai

Kovo 7 d. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai sulaikė du klaipėdiečius, kurie atvyko į jų miestą pasipelnyti nusikalstamu būdu.  26 ir 27 metų  sulaikytieji atsidūrė areštinėje, teismas mėnesiui sankcionavo   jų suėmimą.

Kovo 7-osios pavakary Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė anoniminio pranešimo, kad Šiauliuose, Dvaro g., stovi automobilis, kuriame sėdintys asmenys apsimeta policijos pareigūnais, lankosi pas merginas ir, rodydami  tarnybinius pažymėjimus, gąsdina jas įvairiais kaltinimais.

Į nurodytą vietą nuskubėję   pareigūnai vaikinus rado sėdinčius automobilyje „Volkswagen Phaeton“. Ant jo galinės sėdynės mėtėsi įvairūs procesiniai dokumentai, pistoletas su dėklu, vienas jaunuolių ant liemens turėjo prisisegęs antrankius. Automobilyje buvo rastas ir suklastotas  policijos pareigūno pažymėjimas, kuriame buvo įklijuota  vieno sulaikytojo nuotrauka, bet užrašyta ne jo pavardė, ir suklastoto policijos pažymėjimo fragmentas, ant kurio nurodyti irgi ne automobilyje sėdinčių asmenų duomenys.

Vaikinai buvo sulaikyti. Dėl dokumento suklastojimo bei disponavimas suklastotu dokumentu, valstybės tarnautojo asmens vardo pasisavinimo ir sukčiavimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tyrimo metu ėmė aiškėti, ką klaipėdiečiai veikė Šiauliuose. Praėjusių metų rudenį už neteisėtą disponavimą Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir pelnymąsi iš kito asmens prostitucijos nuteistas 26 metų uostamiesčio gyventojas su draugužiu užsikabino už viename pažinčių portale rasto skelbimo, kurį buvo parašiusi į Šiaulius atvykusi Ukrainos gyventoja. Jie su mergina susitarė susitikti ir atvažiavo į Šiaulius.

Iš pradžių pas merginą į butą atėjo vienas atvykusiųjų. Prisistatęs policijos pareigūnu,  jis parodė pažymėjimą, o kalbėdamas lyg ir netyčia demonstravo prie kelnių prisegtus antrankius. Po to užėjo antrasis atvykėlis. Mergina suprato, kad jis taip pat yra policininkas. Apsimetėliai pradėjo grasinti, kad svetimšalei surašys protokolą už neteisėtą veiklą, pradėjo daryti kratą, neva, ieškodami narkotikų. Jų neradę, pradėjo merginai rašyti protokolą už vertimąsi prostitucija, sakydami, kad teks sumokėti 300 eurų baudą, vėliau pradėjo užuominomis kalbėti apie galimybę protokolą sunaikinti. Mergina sutiko jiems sumokėti  200 eurų. Tada „protokolas“ buvo suplėšytas ir nuleistas į klozetą.

Išėjus atvykėliams, ukrainietė susisiekė su pažįstamu šiauliečiu ir papasakojo, kas jai nutiko. Šis iš karto suprato, kad tai – aferistai, ir pats paskambino policijai. Pas sulaikytuosius rastas ginklas pasirodė esąs tik jų surengto nusikalstamo „spektaklio“ atributas – žaislas.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts