Turbūt nėra tokio lietuvio ir lietuvės, kuris bent sykį per metus nenuvažiuotų prie ežero. Dienai, dviem ar ilgesniam laikotarpiui prie ežero atvykstantys žmonės planuoja smagiai praleisti laiką. Pas vienus bagažinėje jau yra kabliukai žvejybaiir meškerė, pas kitus – šaudmenys medžioklei, pas trečius – pirties reikmenys arba gera nuotaika. Šiame straipsnyje apžvelgsime populiariausias pramogas prie ežero, kurias mėgsta dauguma lietuvių ir kaip joms geriausiai pasiruošti!
Pirtis – svarbiausia būti sąmoningiems ir atsargiems
Pirtys žmonėms patinka dėl daugybės skirtingų priežasčių, tačiau dažniausiai tai – tonizuojantis ir detoksikuojantis arba atpalaiduojantis ir raminantys poveikiai. Tiesa, pirtį daug kas tapatina su išgėrtuvėmis, bet šie du dalykai nebūtinai turi žengti koja kojon. Būtent, kai šalia besaikio alkoholio vartojimo atsiduria pirtis, kyla didelė rizika nelaimėms arba nemalonioms patirtims.
Nors vartoti alkoholį ir lipti į pirtį niekas uždrausti negali, tačiau svarbu jausti saiką ir elgtis atsakingai. Stenkitės, kuomet pirtyje būnate tamsiu paros metu, apšviesti takelius ir/ar praėjimus link vandens. Nesimaudykite vieni ir geriau įbriskite tik iki kelių ir į vandenį sėskite, o ne šokinėkite nuo lieptelio. Pirties laiką ribokite. Nors yra naudinga išprakaituoti, geriau į pirtį ateiti daugiau kartų ir pabūti ten trumpiau negu bandyti mušti ištvermės rekordus. Pirtyje taip pat naudokite ir vantas, kuriomis padėsite vienas kitam atsipalaiduoti, geriau pasijausti.
Žvejyba – pramoga ar būtinas rezultatas?
Į žvejybą žmonės dažniausiai ateina su dviem, kardinaliai skirtingomis mąstysenomis. Vieni nori pagauti kuo daugiau ir kuo didesnes žuvis, o kiti – atsipalaiduoti, pamąstyti, pailsėti nuo įprastinio šurmulio.
Jeigu norite kuo geresnio rezultato – būtinai tam pasiruoškite. Pailsėkite dieną prieš, gerai išsimiegokite ir į žvejybą kibkite ankstyvą rytą – tik saulei pradėjus tekėti. Čia pravers ir patys įmantriausi jūsų turimi įrankiai – geriausios meškerės, graibštai, echolokatoriai ir kita.
Tuo atveju, kada žvejojate dėl savęs ir nesivaikote rezultatų, pasiruoškite tik meškerę arba spiningą ir jį užmeskite nuo kranto arba iš valties. Patarimas – savo telefone išjunkite garsą, kad komunikacija jūsų netrikdytų ir neblaškytų. Tuomet žvejyba duos didžiausią naudą.
Kaip pagauti daugiau žuvų? Tai – kiekvieno žvejo paslaptis, tačiau savo šansus padidinti galite: pasirinkdami geresnį masalą ir geresnę įrangą, žvejodami atokesnėse vietose arba tylesniu paros metu, turėdami kantrybės ir pasinaudodami išmaniomis technologijomis, kaip kad echolokatoriai. Visgi net ir patys stipriausi žvejai žino, kad vieną dieną gali tiesiog nekibti. Todėl praleisdami poilsio dienas prie ežero nekelkite sau milžiniškų tikslų. Juos geriau pasilikite varžyboms.
Medžioklė – uždaras klubas, į kurį sunku patekti ir kuriame sunku būti sėkmingam, bet tai gali būti ypatingai malonu
Žmonės medžioja jau tūkstančius metų. Nors seniau tai būdavo išgyvenimo klausimas, dabar medžiojama dėl sporto arba hobio. Dauguma medžiojančių – puikiai išmano gamtą ir miškus, pažįsta gyvūnus ir jų elgsenas, medžioja etiškai ir pagal leidimus. Šį kartą pakalbėkime apie tai, kaip pasiruošti medžioklei pirmą kartą.
Tapti medžiotoju arba bent jau sėkmingu medžiotoju yra nelengva. Visų pirma – reikia tapti klubo nariu arba būti pakviestam. Pavienių medžiotojų yra labai mažai ir jie – dažniausiai tikri profesionalai.
Tinkamai medžioklei paprastai reikės bent 1 pilnos dienos, o kai kada – ir ilgiau. Net ir nuo ilgesnio praleisto laiko gali nepriklausyti rezultatai, tačiau čia svarbu yra kantrybė bei visiška koncentracija į tikslą. Priklausomai nuo to, koks žvėris yra medžiojamas, reikia naudotis ne tik technika, bet ir žiniomis tam, kad juos pavyktų surasti, nepastebėtiems priartėti ir pasinaudoti, ko gero vienintele proga iššauti. Vis populiarėja ir tokia pramoga, kada medžioklė yra daroma su visu pasiruošimu ir ta pačia pėdsekyste, tačiau šaudoma iš tuščių šovinių ir gyvūnai nėra žudomi.
Muzika – viskas apie geras emocijas prie ežero
Atvykote šiaip ar su kitomis, aukščiau išvardintomis pramogomis? Kad ir kokie tikslai – norisi geros nuotaikos, kurią dažnai užtikrina muzika. Jūs galite nesunkiai įsigyti nešiojamas arba mobilias kolonėles, kurias bus lengva prijungti prie išmaniojo telefono, planšetinio ar nešiojamo kompiuterio. Lengvai leisite muziką ar net prisijungę mikrofoną galėsite padaryti karaoke vakarą. Prie tam tikrų kolonėlių galima prijungti ir gitarą arba prie jos pridėti mikrofoną ir, kompanijoje esantis bei gyvai groti mokantis žmogus gali visus palinksminti savo muzika.