Apie korupciją viešajame sektoriuje      

Šiauliuose vyko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) organizuotas renginys „Kodėl verta kurti korupcijai atsparią aplinką viešajame sektoriuje?“, kurio metu buvo pristatomas Antikorupcinės aplinkos kūrimo ir įgyvendinimo viešajame sektoriuje vadovas.

Iš viso į renginyje susirinko virš 100 Šiaulių regiono valstybės ir savivaldybių įstaigų vadovų ir atstovų, kuriems pavesta užtikrinti antikorupcinės politikos įgyvendinimą.

Antikorupcinės aplinkos kūrimo ir įgyvendinimo viešajame sektoriuje vadovas – pirmasis Lietuvoje susistemintas dokumentas, kuriuo siekiama kurti tvarią antikorupcinę aplinką viešajame sektoriuje, parengtas STT bendradarbiaujant su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija, Valstybine mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos, Teisingumo bei Švietimo ir mokslo ministerijomis.

Renginio metu STT atstovai kartu su kolegomis iš Teisingumo ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Šiaulių universiteto, VšĮ Projektų valdymo ir mokymo centro, aptarė rizikingiausias viešojo sektoriaus sritis ir pagrindinius korupcijos rizikos veiksnius viešajame sektoriuje, antikorupcinio švietimo galimybes, naudą ir problematiką, pristatė korupcijos problemų diagnostinius – sociologinius tyrimus ir jų rezultatus. Taip pat aptarė teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo nauda, asmenų patikrinimo probleminius aspektus, korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymą, pranešėjų apsaugą ir kitus aktualius antikorupcinės aplinkos kūrimo viešajame sektoriuje klausimus.

Renginyje dalyvavo ir Šiaulių rajono savivaldybės atstovai: Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė, VšĮ Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Vilma Plaušinaitienė, Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Ersida Medžiūnienė, Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, Dalia Barušauskienė, Šiaulių r. švietimo paslaugų centro informacinių technologijų specialistė.

Ersida MEDŽIŪNIENĖ
Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja
Organizatorių nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Apie glaukomą

Kovo 12-oji – Pasaulinė glaukomos diena. Ši lėtinė akių liga ypatinga tuo, kad pradžioje nesukelia jokių nepatogumų, o…