Alkoholio inspiruotas jėgų pervertinimas turi prastą baigtį

Nuo alkoholio apsvaigęs septyniolikmetis Raseinių rajono, Girkalnio miestelio, gyventojas  už automobilio vairo  sėdo drąsiai. Teisės vairuoti neturinčiam jaunuoliui vairuoti transporto priemonę atrodė vieni niekai. Kaip byloja kasdienybė, kuo mažiau patirties, tuo daugiau pasitikėjimo savimi. Deja, alkoholio inspiruotas jėgų pervertinimas dažniausiai turi prastą baigtį.

Sausio 12-osios naktį viename Raseinių rajono, Girkalnio miestelio, gyvenamųjų namų vyko vyrų pasisėdėjimas prie alkoholio butelių. Jame dalyvavo ir automobiliu „Mercedes Benz“  iš Raseinių atvažiavęs 45 metų vyras. Kad raseiniškiui nekiltų pagunda neblaiviam kur nors  važiuoti, sugėrovai spintelėje paslėpė jo transporto priemonės raktelius.

Paryčiais  raseiniškis pasigedo ne tik raktelių,  bet ir kieme stovėjusio 2003 metais pagaminto  „Mercedes Benz“.  Apie vagystę jis nedelsdamas pranešė policijai.

Operatyviai  dingusios transporto priemonės paieškos ėmęsi Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai, netrukus sulaukė pranešimo, kad kelyje Ariogala-Raseiniai-Kryžkalnis yra nuo kelio į griovį nuvažiavęs automobilis „Mercedes Benz“. Tai buvo pareigūnų ieškoma transporto priemonė. Šalia jo nebuvo nė vieno žmogaus.

Pradėjus tikslinti abiejų šių įvykių aplinkybes, iš karto paaiškėjo, kas galėjo minėtą automobilį pasisavinti ir sukelti eismo įvykį. Iš  įvykio vietos  pasprukusius  įtariamuosius namuose pasitiko policijos pareigūnai. Tai buvo du kartu su automobilio savininku  tą naktį girtavę 17-kos ir 24 metų vaikinai. Pirmajam nustatytas  1,61 prom. girtumas, antrajam – 1,23 prom.

Alkoholio įkvėptas teisės vairuoti neturintis septyniolikmetis, pasisavinęs    sugėrovo automobilio raktelius, drąsiai sėdo prie   „Mercedes Benz“ vairo ir, pasivadinęs dar vieną sugėrovą, išriedėjo į trasą. Neįvertinęs  žiemos keliuose esančių  pavojingų eismo sąlygų ir  netikėtumų, nepatyręs jaunuolis nepasirinko saugaus važiavimo greičio,   nesuvaldė transporto priemonės ir, kliudęs kelio ženklą bei signalinį stulpelį, nuvažiavo į griovį.

Abiem svetimą automobilį pasisavinusiems vaikinams pareikšti įtarimai dėl jo vagystės. Automobilį vairavusiam nepilnamečiui teks atsakyti ir už tai, kad prie automobilio vairo sėdo neblaivus,  neturėdamas teisės vairuoti ir sukėlė eismo įvykį.

 

                                           Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts