Akies lęšiuko keitimo operacija: ką būtina žinoti?

Sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK) turinčiose gydymo įstaigose pacientams visų pirma turi būti pasiūlyta nemokama akies lęšiuko operacija. Į jos kainą įskaičiuotas ir pats akies lęšiukas, primena ligonių kasos.

Pajutus regėjimo sutrikimus, žmogui pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris patikrinęs regėjimą, parašys siuntimą gydytojo oftalmologo konsultacijai. Gydytojas specialistas išsamiai  įvertinęs situaciją, skirs tyrimus bei gydymą.

Nustačius kataraktos diagnozę ir prireikus operacijos, kurios metu drumstas akies lęšiukas pakeičiamas dirbtiniu, gydymo įstaigoje privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apsidraudęs pacientas turi gauti visą jam reikalingą informaciją apie apdraustiesiems nemokamai teikiamas paslaugas.

Pasitaiko atvejų, kuomet gydančiam gydytojui pasiūlius Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamą operaciją ir akies lęšiuką, pacientas nesutinka ir pageidauja, kad operacijos metu jam būtų implantuojamas brangesnis gydymo įstaigoje pasiūlytas lęšiukas. Tuomet pacientas turi įstaigos kasoje sumokėti ne visą lęšiuko kainą, o kainos skirtumą tarp pasirinkto ir PSDF lėšomis finansuojamo akies lęšiuko.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, iš PSDF apmokama akies lęšiuko kaina yra 44,02 euro ir yra įskaičiuota į bendrą kataraktos operacijos kainą.

Svarbu žinoti, kad visais atvejais be išimčių už operaciją privalės mokėti tie asmenys, kurie nėra apdrausti PSD bei tie, kurie pasirenka gydymo įstaigą, neturinčią sutarties su TLK dėl akies lęšiuko keitimo operacijos atlikimo ir apmokėjimo PSDF lėšomis.

Šiuo metu Klaipėdos TLK veiklos zonoje minėtas paslaugas teikia šios gydymo įstaigos: VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė, VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė ir UAB „Lirema“.

Visas gydymo įstaigas Lietuvoje, sudariusias sutartis tu TLK, galima rasti čia.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Total
0
Dalinasi
Related Posts