Agailių koplytėlė vėl sukvietė žmones iš įvairiausių Lietuvos kampelių į Šeštinių šventę

Šeštinės – katalikų Bažnyčios šventė, švenčiama 40-ą dieną po Velykų, yra skiriama prisiminti ir pagerbti Viešpaties Jėzaus Dangun Žengimą. Jos švenčiamos nuo pat pirmųjų krikščionybės amžių. Kristaus Dangun Žengimas yra paskutinė Jo garbingo gyvenimo šioje žemėje apraiška. Kristus įžengė į dangų savo paties galia. Čia glūdi skirtumas nuo Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo. Ji buvo į dangų paimta Viešpaties Dievo galia.

Prie koplyčios Agailių miško proskynoje Šeštinių atlaidai vykdavo nuo neatmenamų laikų. Tradicija gyvavo ir sovietmečiu, nepaisant įvairiausių valdžios trukdžių. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, Šeštinių šventė sukvietė gausų būrį aplinkinių kaimų gyventojų, jų giminaičių ir draugų iš įvairių Lietuvos kampelių.

Šeštinių šv. Mišias aukojo Šakynos parapijos klebonas  Stanislovas Žukauskis ir kunigas Remigijus Katilius iš Rozalino.

Po šv. Mišių muzikiniais kūriniais susirinkusius pasveikino Šiaulių rajono kultūros darbuotojai Gintaras Kiura, Kristina Lučinskaitė, Rimantas Mickevičius. ŠRSKC Šakynos filialo kultūros renginių organizatorė Sigutė Butvidienė dėkodama šventės dalyviams ir muzikantams, ragino neskubėti skirstytis, kvietė pasivaikščioti atbundančioje gamtoje, po žiemos, po karantino vargų ir liūdesio persmelktų dienų, leisti širdyse pajausti Dievo palaimą, gerumą, pilnatvę ir bendrystę.

ŠRSKC Šakynos filialo kultūros renginių organizatorė Sigita Butvidienė

ŠRSKC Gilaičių filialo kultūros renginių organizatorės Reginos Krikštanavičienės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts