Nuo pirmadienio, gegužės 18-osios, švelninant karantiną, šalyje į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes jau priimami vaikai.
Prasidėjo ugdymas darželiuose
Mūsų rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos taip pat atveria duris ir mažųjų rajono gyventojų ugdymas galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu būdu, bet ir įstaigose. Svarbu tai, kad, siekiant užtikrinti saugią aplinką ir vaikams, ir įstaigų personalui, bus privaloma laikytis nustatytų infekcijos plitimo prevencijos reikalavimų.
Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis praėjusią savaitę pasirašė įsakymą, kuriame nurodė, kad nuo gegužės 18 dienos prasidėsiantį vaikų priežiūros ir ugdymo paslaugos teikimą turi užtikrinti švietimo įstaigos vadovas, kaip ir pedagogų bei kitų įstaigų darbuotojų dalyvavimą vykdant vaikų priežiūros ir ugdymo paslaugas.
Administracijos direktorius įsakyme įstaigoms rekomenduojama vaikų priežiūros ir ugdymo paslaugas organizuoti 10–12 vaikų grupėmis ir užtikrinti pirmenybę teikti paslaugas vaikams, kurių abu tėvai (globėjai) dirba.
Sprendžia tėvai
Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Juditos Šertvytienės teigimu, svarbiausia, kad tėveliai labai kruopščiai įvertintų visas galimybes, kur jų vaikui bus saugiau – namuose ar darželyje.
„Prašome ypatingai atsakingai atsižvelgti į visus reikalavimus ir tik sveikus vaikus išlydėti į darželius, mokyklose veikiančias darželių grupes. Labai prašome įvertinti situaciją, ar tikrai vaikui nėra galimybių likti namuose. Labai prašome atsižvelgti, ar šeimoje nėra rizikos grupės asmenų. Be abejonės, visiems atėjusiems bus matuojama temperatūra ir laikomasi visų reikalavimų“, – sakė vedėja Judita Šertvytienė.
Rajono vicemeras Česlovas Greičius teigė, kad karantino laikotarpis išties buvo gana nelengvas iššūkis ne tik ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams, bet ir visai švietimo sričiai – švietimo darbuotojams, mokiniams, nes nuotolinis ugdymo procesas pareikalavo daug netikėtų sprendimų, kantrybės.
„Vaikams yra pabodęs namų režimas, nori sugrįžti į mokyklas, bet kol kas tokios galimybės dar nėra. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sudėliojo tam tikrą darbų eigą, tačiau dar yra nemažai neaiškumų dėl mokslo metų pabaigos. Tikimės, kad situaciją aptars ir mokyklų bendruomenės, atsižvelgdamos į mokinių pavėžėjimo, maitinimo, saugumo galimybes ir problemas“, – sakė Č. Greičius.
Vicemeras teigė, kad kitaip vyks ir brandos egzaminų procesas – egzaminai vyks nebe salėse, o klasėse.
„Kreipsimės į rajono Tarybą, kad būtų skirta papildomų lėšų egzaminų komisijose dirbantiems pedagogams“, – teigė mero pavaduotojas.
Dalyvavo vaizdo konferencijoje
Rajono savivaldybės vadovai – meras Antanas Bezaras, jo pavaduotojas Č. Greičius, Administracijos direktorius G. Karklelis, jo pavaduotoja Regina Rupšienė bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėja J. Šertvytienė ketvirtadienį dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotoje vaizdo konferencijoje su savivaldybių, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos atstovais, kur kalbėtasi apie aktualiausius šiuo metu švietimo reiklus, taip pat kaip rengiamasi užbaigti šiuos mokslo metus ir kaip ruošiamasi rugsėjui. Nuotolinėje konferencijoje akcentuota, kad paaiškėjo iš Lietuvos savivaldybių apklausos, jog dauguma savivaldybių ir mokyklų būtų linkusios šiuos mokslo metus pabaigti nuotoliniu būdu, taip pat dar yra neapsisprendusių.
Vaizdo konferencijoje Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai informavo, kad visi saugos reikalavimai galioja ir švietimo įstaigoms. Pagrindinis reikalavimas, be dezinfekavimo, patalpų vėdinimo ir panašiai, – skirtingų grupių izoliacija, kad vaikai kuo mažiau kontaktuotų ir maišytųsi vieni su kitais. Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo pedagogams profilaktiškai tirtis dėl COVID nėra privaloma.
Rita ŽADEIKYTĖ
Mero padėjėja
Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.